Redzki radny, Radosław Farion wychodząc naprzeciw problemom zgłaszanym przez mieszkańców skierował do burmistrza miasta interpelację uznając, że sprawy zasługują na odpowiednie rozwiązanie.
„Zgłoszono mi dwa problemy dotyczące ulicy Młyńskiej, które zasługują na analizę i rozważenie odpowiednich działań ze strony Urzędu.” - informuje radny Farion.
Pierwszy problem dotyczy gromadzenia odpadów wielkogabarytowych wzdłuż ul. Młyńskiej.
"Mieszkańcy zwrócili uwagę na regularnie pojawiające się odpady wielkogabarytowe składowane wzdłuż ul. Młyńskiej. Tego typu odpady, pozostawiane najczęściej w okolicach zabudowań wielorodzinnych i miejsc postojowych, istotnie wpływają na estetykę przestrzeni publicznej, szczególnie w często uczęszczanych lokalizacjach.
W związku z planami powołania miejskiej spółki komunalnej, której zadaniem mają być drobne naprawy i prace porządkowe, sygnalizowałem wcześniej potrzebę, by jej zadania obejmowały również regularne zbieranie odpadów wielkogabarytowych z najbardziej newralgicznych punktów miasta. W rozmowach ze strony Urzędu padła deklaracja, że to dobry pomysł i że zostanie on wzięty pod uwagę przy planowaniu zakresu działań spółki.” - podkreśla Farion.
W związku z tym w swojej interpelacji zawarł pytania:
• Czy w zakresie działania planowanej spółki komunalnej przewidziano (lub przewiduje się) zadania związane z cyklicznym zbieraniem odpadów wielkogabarytowych?
• Czy istnieje możliwość, aby w trybie interwencyjnym zlecać usuwanie takich odpadów z miejsc szczególnie uczęszczanych, jak ul. Młyńska?
• Czy przewidziano zasady zgłaszania takich interwencji przez mieszkańców lub radnych?
* * *
Estetyka rozwijającego się miasta wymaga od władz samorządowych dbania również o wygląd ulic. To zadaniem i obowiązkiem włodarza jest koordynowanie wszelkich działań, by miejscowość odpowiednio była zadbana.
Mówi o tym ustawa o samorządzie gminnym, w szczególności w pierwszych trzech punktach ustępu pierwszego Artykułu 7:
Art. 7. [Zadania własne gminy]
1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
1) ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej;
2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;
3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz