Samorząd

Zamknij
Ponad 30. organizacji pozarządowych, warsztaty, konkursy i rodzinne atrakcje – II Wejherowska Giełda Stowarzyszeń po raz kolejny udowodniła, że Wejherowo jest miastem aktywnych, zaangażowanych i otwartych mieszkańców.
Od wczesnych godzin porannych otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących spadków ciśnienia i okresowych przerw w dostawie wody w Baninie.
Ocena rządów prezydent Kosiorek za rok 2025 kreowana przez kręgi gdyńskiej władzy i miejski aparat pr-owy opłacany za publiczne środki mocno odbiega od realnej oceny działań gdyńskiej władzy ze strony mieszkańców i środowisk opozycyjnych. Nie chcę absolutnie powiedzieć, że nic się gdyńskim włodarzom w minionym roku nie udało, ale nie zamierzam przemilczeć faktu, że wiele spraw poszło nie tak, jak obiecywano, wszak pasmo porażek jest ogromne.
"Prosimy o interwencję w sprawie niebezpiecznych dziur na ulicy Podgórnej prowadzącej na plażę w Swornegaciach. Uszkodzenia znajdują się w 3-4 miejscach całej ulicy i powodują ogromne zagrożenie dla kierowców aut, rowerzystów jak i pieszych. Defekt ulicy jest już od dawna, a ani sołtys, ani gmina, ani urząd powiatu zdaje się nie wykazywać zainteresowania jego usunięciem".
Jakub Ubych, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni skierował do prezydentki Aleksandry Kosiorek interpelację w sprawie statusu porozumienia dotyczącego budowy tunelu (wiaduktu kolejowego) w ciągu ul. Puckiej.
W związku z powyższym analizujemy sytuację, w tym kwestię odprowadzania wód deszczowych. W ramach działań zostanie skierowane pismo do Burmistrza Chojnic celem uzyskania informacji w jaki sposób zostają odprowadzane wody gruntowe i roztopowe z parkingu Parku Handlowego przy ul. Strzeleckiej oraz sklepu Lidl.
Gdynię trawią problemy, które wbrew pozorom mają czasem proste rozwiązania. Wielką tragedią naszego miasta jest to, że dla poprzednich i obecnych rządzących władza stała się celem samym w sobie.
„Chwile grozy przeżyli pasażerowie i obsługa składu relacji Bydgoszcz – Czersk przez Rosochatkę, kiedy pociąg stanął w płomieniach. Bezpieczeństwo pasażerów winno być priorytetem. Zastanawiam się jak często robione są przeglądy i na ile stan techniczny składów pasażerskich obsługujących trasy łączące powiaty i gminy jest rzeczywiście odpowiadający normom i bezpieczny. Wczorajsze zdarzenie, do którego doszło w miejscowości Rosochatka w gminie Śliwice, graniczącej z województwem pomorskim, powinno wywołać reakcję natychmiastową. Zarówno kolej pomorska, jak i kujawsko-pomorska winna od razu przystąpić do sprawdzenia poziomu bezpieczeństwa składów kolejowych i tras. O tym, że pociągi jeżdżące po liniach kolejowych w naszym województwie również psują się na trasie. Ja wiem o dwóch takich przypadkach na tasie z Tczewa do Chojnic, kiedy raz pociąg do Tczewa przyjechał ze sporym opóźnieniem, bo coś nawaliło, a innym razem połączenie do Chojnic skończyło się w Rytlu... Ot, taki mamy klimat. Dlatego nie tylko modernizacja i budowa linii kolejowych, ale również dbanie o odpowiedni stan techniczny składów wożących pasażerów.” - podkreśla Witold Zajst, burmistrz Miastka poprzedniej kadencji.
W trakcie debaty o stanie miasta Chojnice pan przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach, Maciej Bonna, stwierdził: „Pan jest umysłem ścisłym, a dużo treści ideologicznej”.
Jakub Ubych, radny Gdyni zaprezentował jak wygląda ruch samochodowy na objeździe ul. Wagnera na Wiczlinie. Żadnych zasad, żadnych reguł, przepisy całkowicie olane przez niektórych kierowców (zwłaszcza ciężarówek).
Mateusz Richert - Burmistrz Redy z radnymi Miasta Reda skutecznie wykiwał partyjnych Kolegów z Koalicja Obywatelska Mieczysław Struk Marcin Skwierawski - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz resztę Sejmiku Województwa Pomorskiego w zakresie ochrony krajobrazu.
Podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się 23 czerwca 2026 roku, Rada Miejska w Żukowie nie udzieliła Burmistrz Gminy Żukowo Marioli Zmudzińskiej wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
2025 to najgorszy rok w historii Gdyni pod względem realizacji inwestycji. Wydawało się, że gorzej być nie może. Jednak kończące się półrocze 2026 nie wypełnia niemal niczego z planów, które samo miasto rozpisało na papierze.
Czy istnieją plany likwidacji tunelu przy ul. Morskiej w Grabówku / przy kościele/ ? Jeśli tak, na jakiej podstawie prawnej lub planistycznej oraz jaki jest harmonogram realizacji ?