Samorząd

Zamknij

Nagana niezaufania dla radnych i sołtysa?

Mariusz Sieraczkiewicz 19:55, 28.06.2026 Aktualizacja: 20:00, 28.06.2026
Skomentuj Nagana niezaufania dla radnych i sołtysa? foto google.maps

Ostatnia sesja Rady Gminy Puck kolejny raz pokazała, że część radnych nadal nie rozumie, że jest już XXI wiek i nie ma powrotu do średniowiecznych postaw i zachowań, które przede wszystkim prowadzą do destrukcji i blokowania rozwoju.

Józef Białk, Jolanta Bieszke, Waldemar Bradtke, Przemysław Grandicki, Łukasz Korthals, Florian Pieper, Krzysztof Radtke, Marcin Selonke, Adam Styn, Józef Szymański, Krzysztof Willa i Wioleta Witkowska (12 radnych) postanowili nie zagłosować za wotum zaufania dla wójta Marcina Nikranta.

Popisali się jak ta lala...

Nie pomyśleli, że mieszkańcy mogą (przez referendum o odwołanie Rady Gminy) dać im wotum niezaufania...

Gdzie oni wszyscy byli do tej pory?

Przecież część z nich to radni kolejnej kadencji. Jakoś w poprzednich nie krytykowali poprzedniego wójta i klepali jego pomysły. A te, jak wiemy za bardzo rozwojowe nie były...

W wielu kwestiach atakowanie dziś wójta Nikranta za błędy i zaniechania z poprzednich kadencji to nie tylko manipulacja, ale przede wszystkim arogancja i próba zakrycia własnej niekompetencji albo, co gorsza indolencji.

Gdyby radni (ci z poprzednich kadencji), którzy mogli mieć zasadniczy wpływ na rozwój samorządu tak odnosili się do poprzedniego wójta, to dziś gmina Puck byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą.

Przecież Adam Styn w poprzedniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy!

Dlaczego nie przygotował odpowiednich uchwał i nie przegłosował ich dając wójtowi ustawowe polecenia na wykonanie zadań? Czy za to należy mu się nagana nieufności? [o działaniach radnego Styna w oddzielnym artykule]

Dziś krzyczą i „lamentują”... Jednoznacznie to pokazuje, że tylko tyle potrafią! Obecny wójt ma przepis na rozwój gminy, a im widocznie to mocno przeszkadza, bo w ten sposób definitywnie już stracą możliwość powrotu do władzy i być może XXI wiek wreszcie zawita do gminy Puck.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie przestrzeni dialogu. Do tego potrzebni są mieszkańcy, którzy angażując się w życie gminy mogliby mocniej dochodzić swoich potrzeb od radnych i bardziej gremialnie uczestniczyć w sesja rady Gminy oraz posiedzeniach komisji.

Przy czym pamiętać należy, że wotum nieufności to nie kwestia wyrażenie swojej antypatii prywatnej – to potwierdzenie kierunku rozwoju gminy.

Dlatego przy obecnym zaangażowaniu i pracy wójta Nikranta, która właśnie realizowana była w 2025 roku, należy uznać, że ci radni którzy zagłosowali przeciw wotum zaufania, są przeciw rozwojowi, nowoczesności i otwartości gminy.

To jednak następuje i tak jak w innych gminach województwa pomorskiego, gmina Puck również musi pogodzić się z tym, że wcześniej czy później (raczej wcześniej) nadejdzie ten moment, w którym rdzenni mieszkańcy nie będą już stanowić większości... Tego procesu nie da się zatrzymać!

* * *

Również sołtysowi Rekowa Górnego należy się swoista nagana nieufności. O tym jednak napiszemy w oddzielnym artykule.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu dziendobrypomorze.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%