Samorząd

Zamknij

Ubych: w sprawie tunelu na Puckiej nadal żadnych konkretów

Mariusz Sieraczkiewicz 07:30, 26.06.2026 Aktualizacja: 07:42, 26.06.2026
Skomentuj Ubych: w sprawie tunelu na Puckiej nadal żadnych konkretów foto google.maps

Jakub Ubych, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni skierował do prezydentki Aleksandry Kosiorek interpelację w sprawie statusu porozumienia dotyczącego budowy tunelu (wiaduktu kolejowego) w ciągu ul. Puckiej.

Temat, jak okazuje się, nadal jest bardzo trudny dla obecnych władz miasta i praktycznie wszystko jest „głęboko w polu”.

Jakub Ubych zapytał, czy na dzień składania niniejszej interpelacji zostało podpisane porozumienie lub umowa regulująca kwestie rozpoczęcia prac przy budowie tunelu (wiaduktu kolejowego) w ciągu ul. Puckiej?

Na dzień 18.05.2026 r. nie została jeszcze podpisana umowa regulująca kwestie rozpoczęcia prac przy budowie tunelu (wiaduktu kolejowego) w ciągu ul. Puckiej. Nadal obowiązuje Porozumienie nr IPD7-707-2/17 zawarte w Warszawie w 18.12.2017 r. pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a Gminą Miasta Gdyni. I taki stan trwa nadal...

Kiedy Ubych chciał poznać na jakim etapie są rozmowy...

Dowiedział się, że nadal trwają prace nad ustaleniem treści nowej Umowy doprecyzującej wzajemne zobowiązania podmiotów. Postanowienia Umowy omawiane są przy udziale przedstawicieli następujących Stron: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Wydziału Inwestycji, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Wydziału Finansów i Budżetu, Biura Radców Prawnych oraz Zarządu Dróg Miejskich.

W związku z tym radny chciał dowiedzieć się jakie są główne przeszkody i jaki jest przewidywany termin zawarcia porozumienia?

„Nie istnieją żadne przeszkody. Proces ustalania zapisów umownych wiąże się jednak z koniecznością wypracowania rozwiązań satysfakcjonujących każdą z w/w Stron. Przewidywany termin zawarcia Umowy to trzeci kwartał bieżącego roku.” - deklaruje Urząd Miasta Gdyni.

Jednak cały czas mieszkańcy nie są informowania o tym, jaki jest zakres zobowiązań, harmonogram i źródła finansowania.

Budowa tunelu na ul. Puckiej ma zasadniczo usprawnić komunikację z północnymi dzielnicami Gdyni. Dlatego Ubych zapytał również o to, z jakimi podmiotami prowadzone są rozmowy i konieczne jest podpisanie stosownych porozumień I umów w celu rozpoczęcia prac w ujęciu elementów drogowych do powiązania inwestycji?

W tej materii uzyskał odpowiedź, że rozmowy prowadzone są jedynie z Przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zarządem Dróg Miejskich i przedstawicielami Urzędu Miasta tj.: Wydziału Inwestycji, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Wydziału Finansów i Budżetu oraz Biura Radców Prawnych.

Miasto na etapie rozmów...

I tak władze informują, że rozmawiają... Jednak nie raczą powiadomić mieszkańców co jest istotą tych rozmów.

Jakąś ogromną tajemnicą jest kwestia rozwiązania wjazdu do tunelu z ul. Chylońskiej, tym bardziej, że naprzeciwko Netto powstają nowe budynki mieszkaniowe.

Sama Chylońska również jest zapchaną arterią i pozostawienie obecnego rozwiązania ruchu drogowego niczego nie rozwiążą, a wręcz mogą jeszcze bardziej korkować Chylonię.

Może warto jest zapytać mieszkańców – jakie oni widzieliby rozwiązanie. Tym bardziej, że obecny układ koalicyjny Szemiot – Kosiorek w trakcie samorządowej kampanii wyborczej deklarował szerokie konsultowanie spraw miejskich z Gdynianami i Gdyniankami. Wychodzi jednak na to, że te obietnice to była kolejna kiełbasa wyborcza Koalicji Obywatelskiej i Gdyńskiego Dialogu...

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu dziendobrypomorze.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%