Samorząd

Zamknij

Szpajer: gdyński wynik jest najgorszym w Trójmieście, ma najwięcej negatywnych opinii

Mariusz Sieraczkiewicz 11:09, 28.06.2026 Aktualizacja: 11:29, 28.06.2026
Skomentuj Szpajer: gdyński wynik jest najgorszym w Trójmieście, ma najwięcej negatywnych... foto Piotr Szpajer / FB

Trójmiasto czeka wielka zmiana?

Oceniając trzy urzędujące prezydetnki - Aleksandrę Dulkiewicz w Gdańsku, Magdaleną Czarzyńską-Jachim w Sopocie i Aleksandrę Kosiorek w Gdyni, mieszkańcy trójmiejskich miast okazali się bardzo krytyczni i niezadowoleni z obecnego funkcjonowania samorządów.

Piotr Szpajer z "Kocham Gdynię" powołując się na materiale przygotowanym przez portal trojmiasto.pl przedstawił podejście mieszkańców do urzędujących prezydentek.

"Trojmiasto.pl informując na łamach swojego portalu o przebiegu sesji absolutoryjnych w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, w treści artykułów poświęconych tej tematyce umieściło ankietę dotyczącą oceny działań władz tych trzech miast za ubiegły rok.

Najbardziej precyzyjne pytanie zadane zostało w ankiecie na łamach artykułu, który ukazał się 18 czerwca na tym portalu. Dotyczyło one bezpośrednio oceny rządów prezydent Aleksandry Dulkiewicz w Gdańsku.

Gdybyś mógł/mogła decydować, udzielił(a)byś absolutorium i wotum zaufania prezydent Dulkiewicz?

https://www.trojmiasto.pl/.../Gdybys-moglmogla-decydowac...

Na tak zadane pytanie aż 77% spośród 2732 osób odpowiedziało, że NIE, 16% odpowiedziało twierdząco a 7% wstrzymało się od udzielenia odpowiedzi.

W Sopocie pytanie o ocenę pracy pani prezydent Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim za ubiegły rok w zasadzie nie padło.

W ankiecie opublikowanej wraz z artykułem 28 maja spytano bowiem tylko, czy Sopot jest dobrze zarządzanym miastem, bez odniesienia się do czasu i osoby pani prezydent.

Czy twoim zdaniem w Sopocie dobrze zarządza się miastem?

https://www.trojmiasto.pl/.../Prezydentka-Sopotu-z-wotum...

W ankiecie udział wzięło 527 osób.

49% osób na tak zadane pytanie odpowiedziało zdecydowanie NIE, 19% raczej NIE, 15% raczej TAK i 17% TAK.

Negatywną ocenę co do sposobu zarządzania Sopotem wystawiło zatem aż 68% ankietowanych.

Najbardziej neutralne pytanie padło w stosunku do oceny zeszłorocznych rządów prezydent Gdyni Aleksandry Kosiorek, a w zasadzie można powiedzieć, ze takie pytanie w ogóle nie zostało zadane. Przypadek czy "interwencja z góry" - jak sądzicie?

Jak oceniasz 2025 rok w Gdyni?

https://www.trojmiasto.pl/.../Aleksandra-Kosiorek-z-wotum...

Na tak zadane pytanie w ankiecie, która ukazała się w artykule oblikowanym 24 czerwca, a więc zaledwie przed dwoma dniami, odpowiedziało jak dotąd 1067 osób (ankieta jest nadal aktywna).

Mimo tak ogólnie sformułowanego pytania aż 82% ankietowanych wypowiedziało się negatywnie (63% - fatalnie, 19% - kiepsko).

Pozytywna ocena to łącznie 18% osób, które oddało w ankiecie głos (13% - dobrze, 5% - bardzo dobrze).

A zatem gdyński wynik jest najgorszym w Trójmieście (najwięcej negatywnych opinii), mimo, że zadane pytanie było najmniej bezpośrednio dotykające oceny ubiegłorocznych rządów prezydent Aleksander Kosiorek.

Gdy czytamy informacje podsumowujące miniony rok w Gdyni, płynące z oficjalnych serwisów miejskich, ocena pracy gdyńskich władz miasta przedstawiana jest zgoła odmiennie niż głos mieszkańców. Trudno doszukać się jakichkolwiek treści, że coś może poszło nie tak, albo że są jakiekolwiek rzeczy do poprawy. Rok 2025 to zdaniem gdyńskich włodarzy rok wielkiego sukcesu." - Piotr Szpajer przedstawił materiał oceniający, który ukazał się na portalu trojmiasto.pl.

Gdynia już nikogo nie dziwi...

Kompletna negacja działań Aleksandry Kosiorek stała się już bezdyskusyjnym faktem. Nie tego oczekiwali mieszkańcy wybierając rzekomo niezależną kandydatkę. Dziś w ramach koalicji z Koalicją Obywatelską nie tylko doprowadziła do upartyjnienia samorządu, ale przede wszystkim stała się swoistą "zakładniczką" interesików politycznych i presji partyjnych ze strony koalicjanta, na którego czele stoi przewodniczący Rady Miasta Gdyni Tadeusz Szemiot.

W kreowaniu swoich (partyjnych) racji Szemiotowi wydatnie pomagają Mariusz Bzdęga, Dominik Aziewicz i Łukasz Piesiewicz.

Od miesięcy tłumiona jest oficjalna dyskusja o przyszłości Gdyni, dlatego mieszkańcy korzystają z portali społecznościowych i co najważniejsze organizują się w realu, co przynosi skutki, które nie są w smak władzy.

Oksywie, Grabówek, Kacze Buki, Wiczlino - to początek budującego się procesu społecznego buntu przeciwko nijakiej i szkodliwej polityki władz Gdyni, w której prym wiodą zaniechania, likwidacje i wymazywania.

Dlatego właśnie Piotr Szpajer zachęcił Gdynian i Gdynianki do diagnozy rządów prezydentki.

"A jak Wy oceniacie miniony rok rządów prezydent Aleksandry Kosiorek?"

- napisał w swoim poście...

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu dziendobrypomorze.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%