Samorząd

Zamknij

Wianki Zdrowia w Żukowie - dzień poświęcony profilaktyce, zdrowiu i rodzinie

Mariusz Sieraczkiewicz za: zukowo.pl 13:24, 28.06.2026 Aktualizacja: 13:26, 28.06.2026
Skomentuj Wianki Zdrowia w Żukowie - dzień poświęcony profilaktyce, zdrowiu i rodzinie foto zukowo.pl

20 czerwca na terenie Kaszubskiego Centrum Sportu w Żukowie odbyły się „Wianki Zdrowia” - wydarzenie poświęcone profilaktyce, promocji zdrowia i integracji lokalnej społeczności.

- Wianki Zdrowia to kolejne w tym roku wydarzenie profilaktyczne skierowane do mieszkańców naszej gminy. Cieszę się, że tak wiele osób skorzystało z przygotowanej oferty badań i konsultacji. Dziękuję wszystkim partnerom za zaangażowanie w organizację wydarzenia, a mieszkańcom za obecność i zainteresowanie tematyką zdrowia - mówi Burmistrz Gminy Żukowo Mariola Zmudzińska.

W godzinach od 12.00 do 18.00 uczestnicy mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych, pomiarów ciśnienia tętniczego, badań słuchu, spirometrii, a także skorzystania z porad psychologicznych i konsultacji dotyczących zdrowia oraz profilaktyki uzależnień. Wśród dostępnych stanowisk znalazły się również konsultacje logopedyczne, porady dotyczące zdrowia jamy ustnej oraz wsparcie skierowane do rodziców i opiekunów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także badania profilaktyczne prowadzone przez specjalistów Narodowego Centrum Medycznego w Żukowie oraz badania wykonywane w mammobusie, osteobusie i okobusie.

Wianki Zdrowia połączyły obchody Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka pod wspólnym hasłem „Świętujmy dla zdrowia!”. Oprócz badań i konsultacji na uczestników czekały także atrakcje dla całych rodzin oraz zdrowy poczęstunek. Podczas wydarzenia przygotowano ponad 150 litrów lemoniady. Realizacja poczęstunku była możliwa dzięki wsparciu Banku Żywności w Trójmieście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom, specjalistom i partnerom, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoich stoisk oraz wsparli realizację wydarzenia. Dzięki ich obecności mieszkańcy mogli uzyskać fachową pomoc, rzetelne informacje i praktyczne wskazówki dotyczące zdrowia.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za liczną obecność i aktywne korzystanie z przygotowanej oferty.

Kolejne prozdrowotne wydarzenie odbędzie się już 8 sierpnia 2026 roku.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: zukowo.pl)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu dziendobrypomorze.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%