Właśnie Pomorski Związek Żeglarski poinformował, że Żeglarska Parada Świętojańska została odwołana! Wydarzenie, które latami przyciągało do Gdyni żeglarzy i turystów w tym roku nie odbędzie się. Kolejne dziedzictwo i marka miasta staje się tylko historią.
Polikwidowane miejsca parkingowe w centrum miasta! Brak jakiejkolwiek polityki promocji turystyki! Budząca coraz większą grozę Estakada Kwiatkowskiego! Chaos inwestycyjny! Zamykane lokale gastronomiczne! Komunikaty idące w Polskę o korkach, m.in. przez brak decyzji w sprawie przebudowy węzła Karwiny! To tylko niektóre kwestie degradujące Gdynię. A wszystko w kadencji, w której władzę przejął układ koalicyjny Szemiot - Kosiorek.
Lata budowania wizerunku miasta i promocji są niweczone i Gdynia staje się "sypialnią" i to z kiepskim dojazdem, między Sopotem a Rumią.
Teraz w roku setnych urodzin, rzekomo ważnym dla rządzących, jedna z najbardziej gdyńskich i rozpoznawalnych inicjatyw zostaje odwołana. Na dodatek edycja jubileuszowa - dziesiąta. I tak powiększa się lista wtop obecnych władz, które nie radzą sobie, nie ogarniają samorządu i przy tym niszczą markę miasta.
"Niestety, Żeglarska Parada Świętojańska nie odbędzie się. Poniżej komunikat organizatora.
Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że jubileuszowa X Żeglarska Parada Świętojańska, planowana na dzień 27 czerwca 2026 roku, nie odbędzie się.
Decyzja ta została podjęta z uwagi na niewystarczającą liczbę zgłoszonych jednostek, co uniemożliwia przeprowadzenie wydarzenia w formule odpowiadającej jego dotychczasowej randze oraz założeniom organizacyjnym.
Dziękujemy wszystkim osobom, które wyraziły zainteresowanie udziałem w tegorocznej edycji. Mamy świadomość, że Żeglarska Parada Świętojańska przez lata stała się ważnym elementem obchodów Święta Morza oraz okazją do integracji pomorskiego środowiska żeglarskiego. Tym bardziej żałujemy, że w tym roku nie będziemy mogli wspólnie spotkać się na wodach Zatoki Gdańskiej.
Wierzymy, że w kolejnych latach uda się powrócić do organizacji wydarzenia i ponownie stworzyć na wodzie wyjątkowe widowisko, które od lat gromadziło żeglarzy z całego regionu.
Dziękujemy za zrozumienie."
- poinformował Pomorski Związek Żeglarski.
* * *
Ale cóż? Nie będzie parady żaglowców, za to można kolejne miejsca parkingowe zlikwidować...
foto hpgruesen / pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu dziendobrypomorze.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz