Samorząd

Zamknij

Kurecka: co z tunelem pod Morską na wysokości Zakrętu do Oksywia?

Mariusz Sieraczkiewicz 22:23, 23.06.2026 Aktualizacja: 23:11, 23.06.2026
Skomentuj Kurecka: co z tunelem pod Morską na wysokości Zakrętu do Oksywia? foto google.maps

Iwona Kurecka, liderka gdyńskiej Nowej Nadziei / Konfederacja zapytała władze Gdyni o to, czy istnieją plany likwidacji tunelu przy ul. Morskiej w Grabówku /przy kościele/? Jeśli tak, na jakiej podstawie prawnej lub planistycznej oraz jaki jest harmonogram realizacji?

Sprawa paraliżu ruchu na i tak zapchanych głównych ulicach miasta wybrzmiała na nowo, kiedy pojawił się pomysł Łukasza Piesiewicza budowy naziemnego przejścia dla pieszych na Alei Zwycięstwa na wysokości przystanku osobowego SKM Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana.

Mieszkańcy nie zostawili na Piesiewiczu suchej nitki!

W Gdyni tuneli pod ulicami jest kilka. Ostatnio pojawił się również pomysł likwidacji tunelu przy wjeździe z ul. Morskiej na Estakadę Kwiatkowskiego. Dlatego Iwona Kurecka skierował swoje pytania. Odpowiedział jej Naczelnik Wydziału Inwestycji UM Gdyni Rafał Studziński. 

"Na etapie sporządzania koncepcji Wydział Inwestycji otrzymał informację od użytkownika tunelu – ówczesnego Zarządu Dróg i Zieleni, że z uwagi na wciąż rosnące obciążenia od pojazdów tunel wymagałby przebudowy. Z uwagi na aktualne przepisy przebudowa wymagałaby wzmocnienia stropu oraz przystosowania tunelu dla osób z niepełnosprawnościami (winda, pochylnie). Ponadto ze względu na konieczność wbudowania konstrukcji drogowych nad tunelem podwyższona zostałaby niweleta drogi - żeby tego uniknąć tunel należałoby zagłębić czyli wykonać od nowa. Pozostawienie przejścia podziemnego równolegle z nowym bezpiecznym przejściem naziemnym, wymagałoby więc budowy nowego tunelu, co znacznie podwyższyłoby koszt inwestycji.

Aktualnie gmina Gdynia analizuje wyniki przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej, wykonanie prac geodezyjnych oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla ww. inwestycji „Rozbudowa ulicy Morskiej od Węzła Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ul. Kalksztajnów”. - odpowiedział Studziński.

Z odpowiedzi za wiele nie wynika... W każdym razie mieszkańcy muszą być przygotowani nawet na likwidację opisywanego tunelu...

(Mariusz Sieraczkiewicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu dziendobrypomorze.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%