Zamknij

W piątek rolnicy znów zablokują drogi! Sparaliżowane będzie Żukowo

12:33, 08.02.2024 D.W./40ton.net/foto Policja Pomorska Aktualizacja: 12:42, 08.02.2024
Skomentuj

W związku z planowanymi na 9 lutego na terenie całego kraju protestami rolników policjanci z Pomorza apelują do kierowców i podróżnych o to by się do nich odpowiednio przygotowali. Zachęcają do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikanie podróży, gdy nie jest to konieczne.

Mapa protestu

Rolnicze media zapewniają, że to właśnie ta mapa jest najbardziej wiarygodną i to właśnie z niej należy skorzystać przy planowaniu objazdów. Za to inne mapy krążące w sieci już od kilku dni mogą być zwyczajnie nieaktualne i wprowadzić w błąd.

* * *

Policjanci tego dnia będą pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników protestu oraz mieszkańców. Ponadto z uwagi na zapowiedziane przez protestujących blokady dróg, mundurowi wyznaczą objazdy oraz dbać będą o poprawienie komfortu kierowców i podróżnych.

Mundurowi apelują do wszystkich o większą cierpliwość i opanowanie oraz jeśli to możliwe, zmianę ewentualnych planów i gdy nie ma konieczności, o nie wyjeżdżanie na drogi, na których odbywać się mają protesty.

- Prosimy o sprawdzanie komunikatów i zapoznawanie się ze zmianami i wyznaczonymi objazdami. Dzięki temu można będzie uniknąć ewentualnych utrudnień. Celem nadrzędnym Policji jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny i nad ich zapewnieniem będą czuwali pomorscy policjanci.

Możliwy przebieg protestu i ewentualnych utrudnień na drogach, na terenie województwa - lista jest aktualizowana:

Powiat kwidzyński: DW 522, DW 521 Prabuty, przejazd od ronda do ronda.

Powiat tczewski: DK 91 - przejazd z Gniewa do Tczewa. Trasa obejmie rondo w Czarlinie, a następnie ulice 30-go Stycznia, Jana Kusocińskiego, Bałdowską, Wojska Polskiego i Aleję Solidarności. Przewiduje się, że strajk będzie miał miejsce między godziną 12 a 17.

Powiat kościerski: Nowa Karczma DW 221, Dziemiany DW 235, Sarnowy DW 214.

Powiat kartuski: DW 224 Egiertowo, Somonino, Kiełpino, Kartuzy. DK 7, DW 211, DK 20 Borkowo, Żukowo, Glincz, Babi Dół, Egiertowo.

Powiat bytowski: DK 20 Mądrzechowo-Bytów.

Powiat starogardzki: DK 22 Starogard Gdański-Czarlin, ulicą Unii Europejskiej do ronda Grubby dalej DK 22-Czarlin oraz powrót w kierunku Starogardu Gdańskiego.

 

(D.W./40ton.net/foto Policja Pomorska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%