Zamknij

NGO

Skontroluj rządzących Gdynią! Do 8 marca 2021 trwa nabór do nowej edycji Masz Głos. Zapisz się! Udział w akcji Masz Głos jest całkowicie bez

10:54, 03.03.2021 Mariusz Sieraczkiewicz za: Masz głos Aktualizacja: 11:58, 03.03.2021
Skomentuj

Akcja Masz Głos jest programem Fundacji Batorego wspierającym organizacje społeczne i grupy nieformalne, które działają dla swoich lokalnych środowisk.

Chcesz mieć wpływ na lokalną rzeczywistość? Bądź w akcji!

Rejestracja do udziału w akcji jest łatwa, po prostu wypełnij pola formularza, a administratorzy akcji utworzą dla Ciebie profil w mgnieniu oka >>>.

Uczestnicy programu zakładają pasieki społeczne, prowadzą warsztaty dla mieszkańców, monitorują stan drzew, składają petycje lub podejmują inne inicjatywy. Akcja Masz Głos pomaga im zrobić to wszystko we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Najlepiej zrealizowane projekty dostają prestiżową nagrodę Super Samorząd.

Uczestnicy akcji Masz Głos pokazują, że ludzie chcą korzystać ze swoich praw i mieć wpływ na miejsca, w których żyją, że się angażują. Pokazują, że samorząd to żywa idea. Działają w całej Polsce, również w bardzo małych miejscowościach. Tam nie dociera kamera, a dzieją się znakomite rzeczy. Fundacja docenia ludzi, którzy je robią; pragnie popularyzować ich wysiłek i kreatywność” – Aleksander Smolar, wieloletni Prezes Fundacji im. Stefana Batorego, doradca Zarządu Fundacji.

Akcja Masz Głos działa od 2006 roku i dotarła już do 1275 miast w całej Polsce. W 2021 jest realizowana we współpracy z: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE.

Wsparcie regionalne

Praca w grupach regionalnych to podstawowe wsparcie w Masz Głos. Grupami kierują koordynatorzy, z którymi uczestnicy pracują nad:

  • planami i realizacją działań społecznych,
  • diagnozowaniem lokalnych potrzeb,
  • współpracą z władzami lokalnymi.

Uczestnicy wybierają grupę regionalną przy zapisywaniu się do akcji Masz Głos, a jeśli uczestniczą w programie już kolejną edycję, wystarczy, że wejdą do panelu na swoje konto i dopiszą się do grupy regionalnej na bieżącą edycję.

Wsparcie tematyczne

W odpowiedzi na wyzwania związane z COVID-19 w tym roku wprowadzamy dodatkową pomoc wokół wybranych tematów partycypacyjnych, np. ochrony drzew, przestrzeni publicznej, dostępności, strategii rozwoju gmin, działań młodzieżowych. Listę wiodących tematów edycji stworzymy w oparciu o zadeklarowane przez zapisujących się do akcji propozycje działań. Wsparcie kierujemy zwłaszcza do bardziej doświadczonych uczestników oraz do tych, którym zależy na częstszej pracy z uczestnikami z innych części Polski zajmującymi się podobnymi tematami.

W ramach wsparcia tematycznego:

  • spotkacie się online z ekspertami m.in. z zakresu prawa, administracji publicznej, komunikacji,
  • możecie uczestniczyć w spotkaniach networkingowych z uczestnikami prowadzącymi podobne działania oraz z doświadczonymi praktykami partycypacji,
  • możecie wziąć udział w dodatkowych konsultacjach eksperckich, otrzymać ekspertyzy.

Zobacz, co jeszcze daje udział w Masz Głos >>>

Zapraszamy również do udziału w webinarium

Poznasz narzędzia do komunikacji online, wirtualnych spotkań, organizacji pracy w grupie i podpisywania dokumentów w sieci.

Wydarzenie bez streamingu na Facebooku, bezpłatne, wymagana rejestracja >>>.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: Masz głos)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%