Akcja Masz Głos jest programem Fundacji Batorego wspierającym organizacje społeczne i grupy nieformalne, które działają dla swoich lokalnych środowisk.
Uczestnicy programu zakładają pasieki społeczne, prowadzą warsztaty dla mieszkańców, monitorują stan drzew, składają petycje lub podejmują inne inicjatywy. Akcja Masz Głos pomaga im zrobić to wszystko we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Najlepiej zrealizowane projekty dostają prestiżową nagrodę Super Samorząd.
“Uczestnicy akcji Masz Głos pokazują, że ludzie chcą korzystać ze swoich praw i mieć wpływ na miejsca, w których żyją, że się angażują. Pokazują, że samorząd to żywa idea. Działają w całej Polsce, również w bardzo małych miejscowościach. Tam nie dociera kamera, a dzieją się znakomite rzeczy. Fundacja docenia ludzi, którzy je robią; pragnie popularyzować ich wysiłek i kreatywność” – Aleksander Smolar, wieloletni Prezes Fundacji im. Stefana Batorego, doradca Zarządu Fundacji.
Akcja Masz Głos działa od 2006 roku i dotarła już do 1275 miast w całej Polsce. W 2021 jest realizowana we współpracy z: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE.
Praca w grupach regionalnych to podstawowe wsparcie w Masz Głos. Grupami kierują koordynatorzy, z którymi uczestnicy pracują nad:
Uczestnicy wybierają grupę regionalną przy zapisywaniu się do akcji Masz Głos, a jeśli uczestniczą w programie już kolejną edycję, wystarczy, że wejdą do panelu na swoje konto i dopiszą się do grupy regionalnej na bieżącą edycję.
W odpowiedzi na wyzwania związane z COVID-19 w tym roku wprowadzamy dodatkową pomoc wokół wybranych tematów partycypacyjnych, np. ochrony drzew, przestrzeni publicznej, dostępności, strategii rozwoju gmin, działań młodzieżowych. Listę wiodących tematów edycji stworzymy w oparciu o zadeklarowane przez zapisujących się do akcji propozycje działań. Wsparcie kierujemy zwłaszcza do bardziej doświadczonych uczestników oraz do tych, którym zależy na częstszej pracy z uczestnikami z innych części Polski zajmującymi się podobnymi tematami.
W ramach wsparcia tematycznego:
Zapraszamy również do udziału w webinarium
Poznasz narzędzia do komunikacji online, wirtualnych spotkań, organizacji pracy w grupie i podpisywania dokumentów w sieci.
Wydarzenie bez streamingu na Facebooku, bezpłatne, wymagana rejestracja >>>.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz