Zamknij

Magdalena Adamowicz na WOŚP: Polska od wielu lat bije rekord dzielenia się dobrem

23:20, 28.01.2024 PAP Aktualizacja: 23:22, 28.01.2024
Skomentuj PAP PAP

"Od 32 lat to wy, ludzie o największych sercach bijecie ten wspaniały rekord. Ten rekord, to dzielenie się dobrem i dzielenie się sercem. Za wasze serca, z całego mojego serca bardzo wam dziękuję" - mówiła europosłanka Magdalena Adamowicz. Dodała, że "Polska od wielu lat bije rekord, do którego naprawdę żaden z innych krajów nie może się zbliżyć".

Polska od wielu lat bije rekord, do którego naprawdę żaden z innych krajów nie może się zbliżyć. Ten rekord to dzielenie się dobrem - powiedziała w niedzielę podczas 32. finału WOŚP Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podziękowała mieszkańcom Gdańska za szczodrość i za uśmiech. "Proszę was o jedno. Nie zostawiajmy tego tylko na dzisiaj, jutro też jest dzień. Jutro też możemy być dla siebie życzliwi, możemy mieć otwarte serca i to nie zawsze chodzi o to, że musimy dzielić się pieniędzmi. Dzielmy się uśmiechem, dobrym słowem. Naprawdę nasz Gdańsk, nasze Pomorze, nasza Polska mogą być lepszym miejscem do życia" - powiedziała.

W Gdańsku miasteczko WOŚP powstało przy ul. Elektryków. Kulminacyjnym wydarzeniem finału jest tradycyjnie "Światełko do nieba", które odbyło się w klubie B90. Do godz. 20 zebrano w Gdańsku 1 mln zł.

13 stycznia 2019 roku przed godziną 20, na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ustawionej w centrum Gdańska, Paweł Adamowicz wygłosił uroczyste przemówienie. Następnego dnia lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie przechodził kilkugodzinną operację, poinformowali o jego śmierci.

Podczas 32. Finału WOŚP zbierane są pieniądze zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tys. urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków w 2023 r. udało się zebrać 243 259 387,25 zł.(PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ jann/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

no pewnie...no pewnie...

3 0

Od wielu lat Polska pokornie utrzymuje samozwańczą klasę próżniaczą... 23:20, 04.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%