Podczas XXI edycji Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie odsłonięto 13 gwiazd wybitnych polskich sportowców. Dołączyli tym samym do zacnego grona wyróżnionych osób, wśród których znajdują się już między innymi: Kazimierz Górski, Feliks Stamm, Irena Szewińska, Jacek Wszoła, Kazimierz Deyna, Leszek Blanik.
W tegorocznej edycji wśród uhonorowanych znaleźli się: Leszek Cichy, Małgorzata Glinka-Mogentale, Wanda Panfil, Edward Szymczak, Stanisław Majorek, Krystyna Krupa, Maja Włoszczowska, Jarosława Jóźwiakowska, Henryk Kohnke, Justyna Kowalczyk, Aleksander Wierietielny, Ewa Zasada czy Andrzej Gmitruk.
W tym roku również uhonorowano twórcę Alei Gwiazd Sportu Jerzego Szczepankowskiego, który od roku 2000 lat z powodzeniem kontynuuje tę ideę, tym samym promując polski sport i zachowując pamięć o naszych mistrzach.
"Gwiazda Pana Henryka Kohnke z Jastarni - złotego medalisty Igrzysk Paraolimpijskich w Seulu, wicemistrza olimpijskiego z Barcelony oraz dwukrotnego Mistrza Świata w wyciskaniu sztangi leżąc wspaniałe wkomponowała się w Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie. To cieszy, że lokalni wielcy sportowcy również są doceniani i szanowani a przede wszystkim stanowią wzór dla naszej młodzieży z powiatu puckiego. Bardzo za to wszystko dziękuję." - mówi Michał Kowalski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie.
Na zdjęciu Michał Kowalski, dyrektor COS Cetniewo z Henrykiem Kohnke z Jastarni - złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Seulu
Aleja Gwiazd Sportu zlokalizowana tuż przy COS Cetniewo jest miejscem licznie odwiedzanym przez turystów nie tylko w sezonie urlopowym. Idea doskonale wpływa na promocję sportu i jest dobrym "narzędziem" reklamującym sam ośrodek.
Zarówno młodzi adepci wielu dyscyplin, jak i odwiedzający Władysławowo chętnie robią sobie zdjęcia z gwiazdami swoich idoli sportu. Dużą popularnością cieszą się również "Korona Himalajów".
Czternaście skalnych płyt symbolizuje czternaście ośmiotysięczników, które zdobyli Polacy: Mount Everest, K2, Czo Oju, Broad Peak, Nanga Parbat, Dhaulagiri, Manaslu, Kanczendzonga, Annapurna, Lhotse, Makalu, Sziszapangma, Gaszerbrum I i Gaszerbrum II. Rzeźba ma przypominać o Polakach, którym udało się je zdobyć. Pomnik jest zbudowany z bloków piaskowca, sprowadzonego ze Szwecji.
"Koronę Himalajów" na Alei Gwiazd Sportu odsłonięto 28 czerwca 2014 roku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz