Zamknij

Dzieci odwiedziły policjantów aby dowiedzieć się o bezpiecznych zabawach podczas

19:52, 08.02.2024 hs za: Policja Gdynia Aktualizacja: 19:56, 08.02.2024
Skomentuj

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Śródmieściu w ramach działań skierowanych na bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, zaprosili do siebie przedszkolaków. Podczas spotkania z dzieciakami funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie zimy oraz opowiedzieli o swojej pracy.

Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych rozpoczęli cykl spotkań z przedszkolakami oraz uczniami szkól podstawowych aby udzielić dzieciakom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie.

Podczas zimowego wypoczynku, funkcjonariusze wciąż spotykają się z dziećmi i rozmawiają o bezpieczeństwie w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabawy na śniegu.

Ostatnio do komisariatu na Śródmieściu przyszły przedszkolaki, którym funkcjonariusze opowiedzieli o bezpieczeństwie na torze saneczkowym, zagrożeniu, jakie niesie za sobą kulig za samochodem, zagrożeniu związanym z wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora oraz konieczności używania elementów odblaskowych.

Podczas spotkania, dzieci pytały o pracę policjantów, w związku z powyższym mundurowi opowiedzieli im o swoich codziennych zadaniach, oprowadzili po komisariacie i pokazali policyjny radiowóz.

Przedszkolaki z ciekawością uczestniczyły w dyskusji i zadawały szereg pytań. 

 

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%