Samorząd

Zamknij

Anna Szpajer już ponad miesiąc czeka na odpowiedź prezydentki...

Mariusz Sieraczkiewicz 17:57, 08.07.2025 Aktualizacja: 14:28, 24.10.2025
3 Anna Szpajer już ponad miesiąc czeka na odpowiedź prezydentki... foto danieljarosz/pixabay.com

Jaki chaos musi panować w Urzędzie Miasta Gdyni skoro radna Anna Szpajer przez ponad miesiąc nie może otrzymać odpowiedzi na kilka prostych pytań, które zadała kierując do prezydentki Aleksandry Kosiorek interpelację dotyczącą przedstawienia informacji dotyczących realizacji zaległych zadań finansowanych z budżetów inwestycyjno-remontowych rad dzielnic z minionej kadencji.

Gdynia bez inwestycji?

Po objęciu rządów przez prezydentkę Kosiorek w Gdyni praktycznie stanęły wszelkie inwestycje dzielnicowe.

Nowe władze musiały zmierzyć się za to z dwiema potężnymi zadaniami, których realizacja ma swój początek jeszcze w poprzedniej kadencji i jest sukcesem Wojciecha Szczurka. Chodzi o modernizację ul. Unruga, która na początku wygenerowała wiele trudności i prawie doprowadziła do konfliktu z mieszkańcami Oksywia.

Drugą inwestycją jest budowa obwodnicy Witomina, która przez nieumiejętne podejście do realizacji przez władze miasta opóźniła się i do końca września nie będzie wykonywana zgodnie z planem, gdyż ze względów wynikających z ochrony przyrody nie można było wyciąć grupy drzew.

Inwestycje w dzielnicach... miały być

Radna Anna Szpajer 27 maja br. skierowała w interpelacji do prezydentki Kosiorek 4 pytania:

1) Czy któreś z tych zadań zostało w tym roku zrealizowane — jeśli tak, proszę o podanie jego nazwy, dzielnicy oraz wysokości zaangażowanych środków finansowych.

2) Ile zadań weszło w tym roku w fazę realizacji (wykonawstwo) a ile znajduje się w na etapie opracowania dokumentacji projektowej — proszę o przedstawienie zestawienia z informacjami o nazwie zadania, dzielnicy, kwocie zaangażowanych środków finansowych i statusie realizacji każdego z tych zadań.

3) Ile zadań zostało w uzgodnieniu z radami dzielnic wyłączonych z realizacji — proszę o przedstawienie zestawienia z nazwą zadania, dzielnicą i kwotą środków przeznaczonych na jego realizację.

4) W przypadku ilu zadań ich zakres uległ zmianie, proszę o podanie zestawienia z nazwą zadania, dzielnicą, kwotą wyjściową oraz aktualną wyceną tego zadania.

Przedłużony termin

6 czerwca br. z up. Prezydenta Miasta Dyrektor Zarządzający ds. kultury i aktywności mieszkańców Mariusz Bzdęga odpowiedział:

„Uprzejmie informuję, że odpowiedź na Pani interpelację z dnia 27 maja 2025 r. w sprawie informacji o zaległych zadaniach inwestycyjno – remontowych rad dzielnic z lat 2019-2024 zostanie udzielona w późniejszym terminie.

Wyjaśniam, że termin udzielenia odpowiedzi na interpelację ulega przedłużeniu z uwagi na konieczność zebrania danych od wszystkich wydziałów i jednostek miejskich je realizujących.”

I tak minął już ponad miesiąc, a w Urzędzie Miasta nie mogą się doszukać inwestycji w dzielnicach. Czyżby wraz z nastaniem nowej władzy zapanował taki bałagan, że coś co w poprzednich kadencjach było załatwiane w ciągu kilkunastu dni teraz idzie na rekord braku odpowiedzi, a radna Szpajer czeka już ponad 40 dni?

Może to oznaczać tylko jedno – władza nie ogarnia tego, co dzieje się w mieście!

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

nieumiejętne...nieumiejętne...

0 2

Nieumiejętne i niekompetentne to są służby i jednostki samorządu, skoro nie potrafią prowadzić otwartych zadań. Zostały one zorganizowane przez poprzednią ekipę a obecna powinna jedynie pytać o zakończenie punktów harmonogramu.

Co do prac w dzielnicach, proszę sprawdzić listę działań niezrealizowanych w poprzednich latach w ramach chociażby budżetu obywatelskiego.

Loża szyderców wydaje się być wygodna, ale to też trzeba umieć. Strategia "nietoperza", który nie widzi, nie słyszy ale się czepia prowadzi jedynie do frustracji i zniechęcenia...

Trochę konstruktywności...

19:48, 08.07.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

oj będziesz będzie oj będziesz będzie

2 0

Ja na prawdę nie mogę się doczekać nastepnych wyborów. I wygranej BRYZY - jak się dostaną zobaczą jak wygląda prawdziwa praca. Szydzić to sobie można. Ale czy Bryza wygra z życiorysami jak Sławomir Januszewski ? z drugiej strony Nawrocki wygrał. Kolejna kadencja będziesz ciekawa. Upadną Ci którzy wygra ją :)

23:23, 10.07.2025

pewik i szpajer jednpewik i szpajer jedn

3 0

Pani Szpajer powinna pomyśleć o tym jak wyglądało informowanie mieszkańców podczas awarii w pewik ostatnio. Ja wiem że bycie radnym to dobra ochrona przed zwolnieniem z pracy. W cudzym oku źbło a w swoim belki nie widzi. Mieszkańcy to Pani zapamiętają. Caryca. Pisemko musi być w terminie jak Caryca sobie życzy.

23:17, 10.07.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu dziendobrypomorze.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%