Zamknij

Aneta Michnowicz: podczas deszczu garaże są notorycznie zalewane

15:48, 30.01.2024 Mariusz Sieraczkiewicz/foto AM Aktualizacja: 16:10, 30.01.2024
Skomentuj

Stan dróg w mieście i gminie Czarne od lat wyzwala wiele emocji wśród mieszkańców. Stan nawierzchni w mieście przypomina czasy końca XIX wieku, kiedy jeszcze na terenie Polski nie był stosowany.

Grzęzawisko, błoto, breja... i to prawie pod nosem ratusza nieopodal centrum miasteczka.

Sprawą zainteresowała się mieszkanka Czarnego Aneta Michnowicz, która pełna determinacji postanowiła nagłośnić problem i pomóc mieszkańcom, którzy z niedogodnościami mierzą się odkąd pamiętają. A niektórzy mają już naprawdę wiele lat i są seniorami.

[FOTORELACJA]11051[/FOTORELACJA]

Urzędujący od 9 lat burmistrz Zabrocki nie potrafił udźwignąć problemu, co zupełnie go dyskwalifikuje jako włodarza na kolejną kadencję.

Jest po prostu passe...

- Garaże znajdujące się przy ulicy Kościelnej i Mickiewicza notorycznie przy opadach deszczu czy roztopach śniegu są zatopione wodą spływającą z góry. Woda spływa w stronę garaży i tam się zatrzymuje, robi się niesympatyczne bajoro, w którym woda stoi. Ziemia jest tak grząska, że idąc buty się zapadają w błocie, a przez wodę trzeba jakoś przejść. Bardzo narzekają mieszkańcy, którzy posiadają tutaj garaże. Mówią, że trzeba zrobić jakiś odpływ wody i utwardzić tę drogę dojazdu do garaży – podkreśla Aneta Michnowicz.

To kolejny przykład nieudolności władz gminy i działania na szkodę mieszkańców.

Aby Polska nie zginęła...

Podobnych sytuacji w mieście i gminie Czarne jest krocie. Praktycznie gdzie się nie obejrzymy, tam wszędzie coś szwankuje, nie działa, psuje się lub już na pierwszy ruta oka widać, że spartolone jest od samego początku.

W przypadku garaży przy ul. Kościelnej i Mickiewicza jest jeszcze jeden poważny problem. Gmina do tej pory nie zapewniła oświetlenia. Nocą wszędzie panuje całkowita ciemność.

Ot, jaki burmistrz, takie światło...

* * *

Problem użytkowników opisywanych garaży jest niestety póki co nierozwiązywalny. W gminie musi zmienić się burmistrz, by można było zająć się sprawą.

* * *

ZGŁOŚ problem!

Okres przedwyborczy to najlepszy czas, by podsumować urzędujących włodarzy.

Dlatego zachęcamy mieszkańców pomorskich gmin, miast i powiatów do zgłaszania nam problemów występujących w Waszych miejscowościach.

Na adres: [email protected]

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto AM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%