Zamknij

Kupno nowego auta – co zrobić ze starym samochodem?

art. sponsorowany + 11:54, 19.06.2023 Aktualizacja: 11:54, 19.06.2023

Wymiana samochodu to nie tylko wybór nowego modelu, ale i konieczność pozbycia się starego pojazdu. Nawet jeśli jest to auto mocno wysłużone, nie można go tak po prostu porzucić, zresztą nawet stare wraki mają jakąś wartość. Czy skup to odpowiednie miejsce do załatwienia takiej sprawy? 

Ile skup zapłaci za używane auto? 

Nie ma oczywiście jednego wspólnego cennika dla wszystkich skupów, dlatego przed wyborem końcowej oferty warto poprosić o wstępną wycenę w kilku różnych miejscach. Wycena jest darmowa i nie zobowiązuje kierowcy do podpisania umowy – jeśli właścicielowi pojazdu nie odpowiada proponowana cena, może on zrezygnować z transakcji. Pierwszej wyceny dokonuje się najczęściej przez internet. Polega to na tym, że kierowca wypełnia formularz na stronie internetowej skupu, gdzie podawane są podstawowe informacje na temat auta, dodatkowo można też przesłać zdjęcia. Prowadzone są także wyceny telefoniczne, jeśli taka opcja wydaje się klientowi wygodniejsza. 

Kolejnym krokiem są oględziny samochodu. Skup aut w Bydgoszczy (https://kupimyauto.com/) wysyła w tym celu swojego pracownika do klienta albo kierowca sam się zgłasza do warsztatu na wycenę. Pod uwagę brane są różne czynniki: wiek, marka, wersja silnikowa, wyposażenie, stan techniczny. Inaczej niż przy sprzedaży na rynku wtórnym, estetyka pojazdu nie ma większego znaczenia, bo dla skupu najważniejsze są części zamienne, jakich dany model może dostarczyć. 

Cena w skupie nie zawsze jest niższa od tej na rynku wtórnym, szczególnie gdy mowa o egzemplarzach starszych, zniszczonych, po kolizjach. Warto też mieć na uwadze, że odpadają wszystkie te dodatkowe koszty związane ze sprzedażą, czyli wykup ogłoszenia, telefony, czas poświęcony na rozmowy – w skupie transakcję można sfinalizować od ręki. 

Czy nie lepiej oddać samochód w komis? 

Jeszcze innym sposobem na pozbycie się starego auta jest sprzedaż przez komis. Plusem tego rozwiązania jest to, że kierowca nie musi się zajmować szukaniem klientów i negocjacjami, ale taka usługa jest dość kosztowna, więc ostatecznie wcale nie wychodzi się na komisie tak dobrze pod względem finansowym. 

Skup aut w Inowrocławiu (https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/) działa szybciej, w dodatku nie stawia ograniczeń co do jakości pojazdu – komisy przyjmują tylko auta względnie nowe, sprawne i zadbane. Po drugie, komis na sprzedaż auta tak samo potrzebuje czasu, dlatego to niezbyt dobra opcja dla osób, którym zależy na szybkim odzyskaniu gotówki. 

Bez konieczności naprawy 

Jeśli stare auto ma jakąś awarię, to przed sprzedażą trzeba ją naprawić, w przeciwnym razie bardzo negatywnie odbije się to na jego cenie. Naprawa nie zawsze się opłaca – remont można zrobić, gdy auto ma kilka lat, ale przy znacznie większym przebiegu taki wydatek nie będzie się już kalkulował. Nie jest to jednak problemem dla skupu, który chętnie przyjmie samochód uszkodzony, awaryjny czy po wypadku. Wada nieco obniży wartość pojazdu, choć i tak będzie to kwota przewyższająca ceny na rynku wtórnym, w dodatku na podpisanie umowy wystarczy kilka dni, a wypłata gotówki jest od ręki. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%