Zamknij

Ryanair: 30 nowych tras z Polski w tegorocznym sezonie letnim, w tym z Gdańska

14:12, 30.01.2024 PAP Aktualizacja: 12:17, 01.02.2024
Skomentuj PAP PAP

Szef Ryanaira na konferencji prasowej w Warszawie poinformował, że w tegorocznym letnim rozkładzie lotów przewoźnik zaoferuje z naszego kraju w sumie 300 połączeń, w tym 30 nowych.

Irlandzki Ryanair w nadchodzącym sezonie letnim uruchomi 30 nowych tras z Polski, m.in. do Alicante, Chanii, na Korfu czy Maltę - poinformował we wtorek prezes Ryanaira Michael O'Leary. Dodał, że w br. przewoźnik zakłada 10-proc. wzrost ruchu w naszym kraju i przewiezienie ponad 18 mln pasażerów.

"Oferujemy 30 nowych tras, w tym do słonecznych kurortów takich jak Alicante, Chania, Malta, Palma, Pafos, czy Zadar. Spodziewamy się, że ruch w Polsce w 2024 r. wzrośnie o 10 proc., osiągając ponad 18 milinów pasażerów" - powiedział Michael O'Leary.

Jak mówił, Ryanair rozwija trasy na Lotnisku Chopina w Warszawie i siedmiu innych portach w Polsce, a lotnisko w Modlinie straci 15 tras i zanotuje 14-proc. spadek ruchu. "Z powodu wzrostu opłat i zdolności zarządu Modlina do rozbudowy terminala, Modlin, jako jedyne lotnisko w Polsce, doświadczy spadku ruchu w tym roku. Złe zarzadzanie lotniskiem Modlin zmusiło nas do cięcia tras, liczby zbazowanych samolotów i częstotliwości lotów" - powiedział szef irlandzkiego przewoźnika.

Jak dodał, linia zmniejszy częstotliwość latania z Modlina na 16 trasach; przeniesiony do Krakowa zostanie przebywający w tamtejszej bazie samolot B737.

Kal podaje portal Rynek Lotniczy - na szesnastu w sumie trasach z Lotniska Chopina, stolicy Małopolski, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Łodzi zwiększy się częstotliwość lotów do najbardziej popularnych miejsc docelowych.

– Generujemy w Polsce największy ruch lotniczy, który wzrośnie w 2024 roku o kolejne 10 proc. Zapewniamy także najwięcej miejsc pracy. Niestety z powodu wzrostu opłat w Modlinie i niezdolności zarządu tego lotniska do rozbudowy terminala ten port jako jedyny w Polsce doświadczy spadku ruchu. Złe zarządzanie lotniskiem zmusiło nas do cięcia kolejnych tras i liczby zbazowanych samolotów. Niemniej skorzystają na tym porty, takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk i Poznań – powiedział Michael O'Leary, prezes Ryanaira.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsługuje m.in. regularne rejsy Ryanaira.

Irlandzki Ryanair z siedzibą w Dublinie operuje w Polsce na 13 lotniskach. Przewoźnik ten, według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w pierwszych trzech kwartałach ub.r. przewiózł do i z Polski 12,2 mln pasażerów. (PAP)

 

autor: Aneta Oksiuta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%