Jak informuje Iwona Kozłowska, Rzecznik prasowy OPEC Gdynia - pojęcie „sezon grzewczy” utrwaliło się w powszechnej świadomości, ale od dawna ma znaczenie jedynie umowne, bowiem dzisiaj to właściciel lub zarządca nieruchomości decydują, kiedy chcą mieć ogrzewanie.
W części gdyńskich domów już „grzeją”. Tam gdzie jeszcze nie włączono ogrzewania, stanie się to do 15 października. Jak informuje I. Kozłowska z OPEC, to spółdzielnie mieszkaniowe lub zarządcy nieruchomości podejmują decyzję i wnioskują do OPECu o dostarczenie ciepła w konkretnym terminie.
Ciepło sieciowe OPEC dostępne jest przez cały rok i przedsiębiorstwo w każdej chwili jest technologicznie przygotowane do jego uruchomienia.
Pierwsze uruchomienie odbywa się bezpłatnie. Wniosek o włączenie ogrzewania realizowany jest bardzo szybko, maksymalnie w ciągu 12 godzin w dni robocze. Wniosek ten składa podmiot będący stroną umowy, a więc OPEC nie realizuje tego rodzaju zlecenia od mieszkańca Spółdzielni, tylko od Zarządu Spółdzielni lub upoważnionej przez niego administracji. Analogicznie mieszkaniec Wspólnoty nie może skutecznie złożyć takiej dyspozycji lecz administrator lub Zarząd Wspólnoty. Jeśli węzeł cieplny obsługuje np. kilka wspólnot, to ogrzewanie zostanie włączone, jeśli zechcą tego mieszkańcy pobierający min. 30 proc. wielkości mocy cieplnej zamówionej dla tego węzła. Natomiast mieszkańcy, którzy zawarli z OPEC odrębną umowę (np. domki jednorodzinne) mogą sami skutecznie złożyć taką dyspozycję.
W przypadku ewentualnych awarii, informujemy odbiorców, że OPEC jest odpowiedzialny za dostawę ciepła tylko do węzłów w budynkach i nie ma wpływu na stan techniczny i prawidłowość działania instalacji wewnętrznych wraz z pionami, poziomami oraz grzejnikami, za które odpowiedzialność ponosi właściciel lub administrator budynku, do których to należy zgłaszać się w pierwszej kolejności.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz