Zamknij

Gdynian interesuje, czy potanieją śmieci i przestanie cuchnąć. Januszewski z Bryzy mówi o tym od lat

13:59, 30.06.2024 Mariusz Sieraczkiewicz/foto Gdyński Dialog/FB Aktualizacja: 14:26, 30.06.2024
Skomentuj

„Funkcjonowanie Eko Doliny i jej skutki dla najbliższego otoczenia to temat, o którym wiele mówiliśmy w kampanii wyborczej alarmując, że skala zaniechań i odroczonych decyzji wróci do nas wszystkich rykoszetem. Aleksandra Kosiorek jeszcze jako kandydatka wskazywała, że to temat, w którym trzeba skończyć z chowaniem głowy w piasek i uczciwie się zmierzyć. Jest potrzebna odwaga, determinacja i duże pieniądze - to pewne. Ale najpierw nowe otwarcie i przegląd zastanej sytuacji, weryfikacja danych i rekomendacje.”

- inicjuje temat Gdyński Dialog.

Eko Dolina to studnia bez dna...

Od wielu lat mówi się o chaosie i niekontrolowanej polityce finansowej. Jednak do tej pory nikt na poważnie nie podszedł do tematu.

Bryza jako pierwsza wskazała problem

Dla mieszkańców najważniejsze są opłaty za wywóz śmieci. Sławomir Januszewski z Bryzy już wielokrotnie udowodnił, że poprzednia ekipa rządząca Gdynią znacząco je zawyżyła i w ogóle nie licząc się ze zdaniem mieszkańców narzuciła cenę jedną z największych w Polsce.

Januszewski już w 2019 roku przedstawił sposób racjonalnego uregulowania opłat.

Gdyński Dialog ma teraz możliwość wyjścia naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia odpowiednich uchwał Rady Miasta, ale czy największy klub zdecyduje się wystąpić przeciwko Gdyniankom i Gdynianom?

SWS = PO?

Być może wspólnie z Samorządnością Wojciecha Szczurka Koalicja Obywatelska będzie bronić decyzji poprzedniej władzy? Wtedy już wszystko będzie jasne i nie pomyli się nikt, kto postawi znak równości pomiędzy SWS a PO.

Gdyński Dialog wystawia laurkę nowemu prezesowi

„Dlatego wśród zmian personalnych w spółkach, ta interesowała nas szczególnie. Z dużymi nadziejami patrzymy na powołanego dziś przez Walne Zgromadzenie nowego prezesa spółki Eko Dolina, Damiana Kleinę. Pan Damian, od czerwca 2022 roku pracujący w Radzie Nadzorczej spółki, jest absolwentem UG na Wydziale Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych na PG na kierunku zarządzanie samorządem terytorialnym. Od ponad 15 lat związany jest z gdyńskim samorządem, a co szczególnie ważne od 2013 roku był kierownikiem Referatu Gospodarki Odpadami, odpowiedzialnym za wdrażanie w Gdyni procesu przejęcia władztwa nad odpadami - procesu, który nazywany był w Polsce "rewolucją śmieciową". Pan Damian jest doskonale świadomy skali wyzwań, zna spółkę z perspektywy rady nadzorczej, zna doskonale polskie regulacje dotyczące odpadów i świadom jest jak trudnego zadania się podjął - pozostaje zatem trzymać kciuki, co czynimy.” - czytamy w stanowisku Gdyńskiego Dialogu, który pogratulował nowemu prezesowi, a pani prezydent podziękował za skuteczność w rozmowach z pozostałymi gminami i sprawne uzgodnienie kandydatury.

Radni Gdyńskiego Dialogu liczą również na owocną, merytoryczną współpracę - odpady nie znikną, nowe wyzwania będą się pojawiać, ale trzeba się z wyzwaniami mierzyć zamiast ich unikać i odraczać.

Mieszkańcy apelują

„Bardzo chciałabym usłyszeć kiedy ten śmietnik przestanie truć gdynian. W komunikacie na stronie miasta jest info o nowej biogazowni i innych inwestycjach. O końcu trucia nas ani słowa. Od teraz zatruwanie nam życia idzie na rachunek nowej władzy.” - dzieli się swoimi wątpliwościami Tomasz Złoch, prawnik z Pustek Cisowskich.

I to jest wielkie wyzwanie dla nowego prezesa!

Natomiast dla administracji Aleksandry Kosiorek jeszcze większym wyzwaniem są opłaty za wywóz śmieci. Dlatego by służyć pomocą publikujemy w jednym miejscu opracowania Sławomira Januszewskiego z Bryzy, w których są przedstawione gotowe rozwiązania.

 

 

 

 

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Gdyński Dialog/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%