Od 24 do 29 czerwca do Gdyni znów zawita prawdziwe święto branży projektowej. Organizatorzy Gdynia Design Days opublikowali program wykładów i dyskusji, czyli jednej z części, która tworzy tegoroczną edycję festiwalu. Tym razem, zgodnie z hasłem przewodnim „Rozproszenie”, prowadzący poruszą m.in. tematy związane z architekturą, urbanistyką (w tym właśnie jej „rozproszeniem”) czy sztuczną inteligencją.
Identyfikacja wizualna tegorocznej edycji Gdynia Design Days (mat. prasowe)
Organizatorzy corocznego festiwalu, który przyciąga do Gdyni przedstawicieli szeroko pojętej branży kreatywnej – projektantów, architektów czy twórców kultury i sztuki użytkowej – odsłaniają pierwsze karty Gdynia Design Days 2025.
Przypomnijmy, że hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będzie „Rozproszenie” i to właśnie wokół niego koncentruje się program. Festiwal odbędzie się od 24 do 29 czerwca.
Poznaliśmy plan części wykładowej i dyskusyjnej, czyli harmonogram spotkań z prelegentami, którzy postarają się poprowadzić inspirujące dyskusje wokół głównego tematu imprezy.
Co znajdzie się w programie dotyczącym wykładów i dyskusji podczas Gdynia Design Days 2025?
Pojawiło się łącznie 9 propozycji spotkań – każde z nich poświęcone innej kwestii, z udziałem innych prowadzących. Łączy je miejsce, bo każdorazowo uczestnicy spotkają się w sali kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.
Uczestnicy spotkań podczas wcześniejszej edycji festiwalu w sali kinowej PPNT Gdynia (fot. facebook.com/gdyniadesigndays)
Wśród zagadnień poruszanych w trakcie Gdynia Design Days pojawią się m.in. architektura, urbanistyka, dźwięk, typografia, sztuczna inteligencja, prawo autorskie czy cykl projektowania produktowego – zapowiadają organizatorzy.
Na liście osób, które pod koniec czerwca podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem znaleźli się m.in.:
Jacek Dominiczak (profesor sztuki i architekt IARP, prowadzący Pracownię Projektowania Wnętrz Miejskich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsk, w przeszłości wykładał m.in. na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie);
Łukasz Galusek (zastępca dyrektora ds. programowych w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie);
Marta Michalska (związana z Centrum Archiwistyki Społecznej, członkini międzynarodowej sieci badawczej Song Studies Network, laureatka nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej MONOGRAFIE FNP i stypendium Thomas Edison Fellowship w British Library);
Magdalena Miernik-Grzesiowska (adwokatka z zakresu prawa własności intelektualnej, założycielka firmy prawniczej Lookreatywni Law for Creatives®);
Mateusz Kosma (Fundacja Decybele Dizajnu, założyciel portalu decybeledizajnu.com);
Dominik Aziewicz (radny miasta Gdyni, przewodniczący Komisji Kultury, nauczyciel akademicki);
Borys Kosmynka (projektant krojów pisma i konsultant typograficzny);
Hanna Obracht-Prondzyńska (architektka i urbanistka, nauczycielka akademicka ucząca projektowania urbanistycznego i analizy danych);
Beata Bochińska (Fundacja Bochińskich, kolekcjonerka sztuki użytkowej, była szefowa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, wykładowczyni akademicka);
Daniel Kraszewski (założyciel studia aleto.design, pracownik Instytutu Wzornictwa Przemysłowego).
Poniżej wstępna rozpiska tematów, które znalazły się programie części wykładowo-dyskusyjnej Gdynia Design Days:
Niebawem organizatorzy zaproszą także na liczne warsztaty oraz wydarzenia towarzyszące, współorganizowane z partnerami Gdynia Design Days 2025 i instytucjami miejskimi. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony na początku czerwca.
Wszystkie wydarzenia nadchodzącej edycji odbędą się stacjonarnie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz w różnych lokalizacjach na terenie Gdyni. Niektóre z nich będą wymagać wcześniejszych zapisów przez panel „Moje GDD”. Warto pospieszyć się z rezerwacjami – liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny.
Szczegółowe informacje o Gdynia Design Days można znaleźć na stronie internetowej gdyniadesigndays.eu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz