Zamknij

Rybicki: wspólnie gramy w największej orkiestrze dobra na świecie

18:11, 28.01.2024 Mariusz Sieraczkiewicz/foto Sławomir Rybicki/FB Aktualizacja: 19:18, 28.01.2024
Skomentuj

"Dziś w Gdynia niesamowita atmosfera i mnóstwo uśmiechniętych ludzi z czerwonymi serduszkami. Wspólnie gramy w największej orkiestrze dobra na świecie. To już 32. Finał WOŚP. Dziękuję gdyniankom i gdynianom za Państwa hojność i wielkie serca."

- powiedział senator Sławomir Rybicki po kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której brał udział jako wolontariusz z puszką.

Wspólnie z senatorem Rybickim kwestowały posłanki Henryka Krzywonos-Strycharska i Wioleta Tomczak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

* * *

"Cały czas można wspierać #WOŚP. Zachęcam do wpłat do mojej eSkarbonki pod linkiem:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/jaresoweta

Zbieramy dla leczenia płuc po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!" - dodaje Rybicki.

* * *

Senator Sławomir Rybicki przekazuje na aukcje 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproszenie dla 2 osób na wspólne zwiedzenie Europejskiego Centrum Solidarności wraz z lunchem.

"Zapraszam do licytacji w ramach 32. Finału WOŚP zaproszenia do wspólnego zwiedzenia Europejskiego Centrum Solidarności, miejsca początku polskiej i europejskiej drogi ku wolności i demokracji. Tu w Gdańsku wszystko się zaczęło. Po zwiedzeniu zapraszam na lunch. Zbieramy dla płuc po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!" -mówi Sławomir Rybicki, senator RP.

Termin do umówienia po wygraniu licytacji z Biurem Senatora.

* * *

Ponad 67 mln zł jest już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

[suma na godz. 18:00]

Wolontariusze kwestują w całym kraju. Jerzy Owsiak poinformował na konferencji prasowej, że w Krakowie darczyńca wrzucił do puszki WOŚP 100 tys. zł. W całym kraju, a także w wielu miejscach na świecie odbywają się koncerty, biegi, festyny i inne wydarzenia.

Ponad 67 mln zł wskazywał licznik na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Taką kwotę zebrano do godz. 17. Trwa 32. finał WOŚP. Na ulicach polskich miast kwestuje 120 tys. wolontariuszy, a w internecie odbywa się kilkaset aukcji.

Podczas 32. Finału WOŚP zbierane są pieniądze zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków w 2023 r. udało się zebrać 243 259 387,25 zł.(PAP)

 

Autorzy: Aleksandra Kuźniar, Ewa Bąkowska, Piotr Doczekalski

 

akuz/ pdo/ bak/ jann/

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Sławomir Rybicki/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%