Zamknij

Męski Chór Szantowy "Zawisza Czarny" i Joanny Knitter zaśpiewają w sali Portu Gdynia

08:02, 24.11.2023 hs za: Męski Chór Szantowy Aktualizacja: 08:08, 24.11.2023
Skomentuj

Joanna Knitter i Męski Chór Szantowy serdecznie zapraszają do świata starych żaglowców i odważnych wilków morskich, snujących swe opowieści w portowych tawernach.

W repertuarze znajdą się zarówno klasyczne pieśni pracy (szanty) śpiewane a cappella, jak i wesołe pieśni kubryku, wykonywane przy akompaniamencie przeróżnych instrumentów.

A wszystko to przedstawiane jest w dowcipny, lekki i bardzo przystępny sposób.

W tym koncercie wraz z Chórem wystąpi znakomita trójmiejska wokalistka bluesowa i jazzowa - Joanna Knitter, która śpiewała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i Europie, m.in.: Rawa Blues Festiwal (PL), Gevarenwinkel Blues & Roots Festival (BE), Rockabilly Day (HOL), Baltic Music Festival (SWE), Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie (PL), Sopot Jazz Festival (PL), Jazz w Lesie (PL), Blues Alive (CZE) i in.

Chór o "sobie"

"Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny powstał w 2012 r. z inicjatywy Jacka Jakubowskiego – zwanego pieszczotliwie “Ojcem Dyrektorem” (wszelkie skojarzenia, choć samoistnie i w oczywisty sposób się nasuwające, są absolutnie przypadkowe). 

Początkowo Chór liczył kilkunastu śmiałków w różnym wieku, a jego głównym założeniem było promowanie morskich tradycji i pieśni pracy.  

Od tamtej pory wiele wody i czasu upłynęło, a my wciąż trzymamy kurs na wyznaczony cel.   

Sukcesywnie rozrastamy się liczebnie i choć duchem wciąż jesteśmy młodzi, to każdego roku przybywa nam… doświadczenia i umiejętności (tej wersji się trzymamy jak relingów podczas sztormu). Niektórzy złośliwie twierdzą, że  zyskujemy też na wyporności, ale my ich nie słuchamy. Zazdroszczą nam wspaniałej publiczności i dlatego tak brzydko mówią.

Tak się złożyło, że wszyscy mamy w jakiś sposób styczność z pracą na morzu (i nie tylko, wszak nie samą tyrką człowiek żyje) na morzu. Bez wątpienia woda jest naszym żywiołem począwszy od kajakarstwa, przez żeglowanie, aż po ciężką pracę załogi szkunera. 

W tym miejscu należy wspomnieć, że jesteśmy jedynym Chórem na świecie, który jednocześnie stanowi załogę żaglowca.

Raz w roku płyniemy w rejs, by pod polską banderą sławić nasz kraj, region oraz macierzysty port – Gdynię. 

Dzięki temu, że w swoich szeregach mamy kapitana, oficerów, załogę pokładową, a nawet Cooka, wykonywane przez nas pieśni zyskują autentyczność i wiarygodność. 

Zapraszamy na koncerty i zachęcamy do wspomagania idei przyświecającym Zawiszakom."

* * *

Ten niezapomniany wieczór może być idealnym prezentem na nadchodzące Mikołajki.

W trakcie koncertu będzie można także nabyć płyty.

Koncert odbędzie się 1 grudnia br. o godz. 20:00 w sali Portu Gdynia.

 

(hs za: Męski Chór Szantowy )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%