Zamknij

Policjanci z całej Polski zbierają pieniądze na pomoc dla rodzin zmarłych kolegów

22:28, 05.12.2023 PAP Aktualizacja: 22:49, 05.12.2023
Skomentuj

Jak powiedział PAP przewodniczący rady krajowej sekcji policji NSZZ "Solidarność" Jacek Łukasik, inicjatywa "zrodziła się wśród samych policjantów".

We wtorek, 5 grudnia br. o godz. 17:00 w całej Polsce policjanci oddali hołd zmarłym kolegom. Do akcji przyłączyli się również strażacy i funkcjonariusze Służby Więziennej.

W akcji udział wzięli równie pomorscy Policjanci.

Nie zabrakło również słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku.

* * *

Zbiórka

Już ponad 300 tys. zł udało się zebrać w zbiórce założonej przez policjantów z NSZZ "Solidarność". Pieniądze mają trafić przed świętami do rodzin dwóch wrocławskich funkcjonariuszy, którzy zginęli po postrzeleniu przez Maksymiliana F.

"My jesteśmy organizacją z Małopolski i nasi funkcjonariusze, jak tylko usłyszeli o tym, co się stało, byli w ciężkim szoku i szukali sposobu, żeby pomóc. Okazać solidarność i wsparcie naszym kolegom i ich rodzinom" - powiedział PAP Jacek Łukasik.

Policjanci podjęli decyzję, żeby założyć zbiórkę internetową, aby każdy mógł się do niej dołożyć.

"Trafiło to na znany portal i rozwija się bardzo dobrze. Jesteśmy wręcz w szoku, bo pierwszego dnia było 80 tys. zł w ciągu kilku godzin od założenia zbiórki, drugiego dnia zebrało się 120 tys. zł, wczoraj zamknęliśmy dzień na poziomie 280 tys. zł, dziś zebrano już ponad 300 tys. zł" - powiedział PAP Jacek Łukasik.

Kwota cały czas się powiększa, pieniądze będą zbierane jeszcze przez 16 dni. Chodzi o to, żeby trafiły do rodzin policjantów tuż przed świętami. Zebrana kwota będzie podzielona na dwie równe części.

O śmierci dwóch policjantów postrzelonych przez Maksymiliana F. poinformowano w poniedziałek. Zmarli to asp. sztab. Daniel Łuczyński i asp. sztab. Ireneusz Michalak. Mieli odpowiednio 45 i 47 lat oraz wieloletnie doświadczenie pracy w policji. Byli związani z komisariatem Wrocław Fabryczna.

Maksymilian F., poszukiwany listem gończym do odbycia kary sześciu miesięcy więzienia za oszustwa, został zatrzymany w piątek wieczorem. Gdy dwaj funkcjonariusze przewozili go do aresztu, ten strzelił do nich z pistoletu i uciekł z radiowozu. Zbiegły Maksymilian F. został zatrzymany w sobotę rano.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ jann/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%