"Celem Szkoły było wzmocnienie osób zaangażowanych w działania organizacji pozarządowych, które chcą – na różnych szczeblach od lokalnego poprzez krajowy do poziomu europejskiego – czynnie działać na rzecz zorganizowanych obywateli. Uczestnicy Szkoły mieli możliwość podnosić swoje kompetencje i wiedzę poprzez cykl wykładów, warsztatów, pracę grupową i indywidualne samokształcenie." - informuje Michał Gruchał, prezes Stowarzyszenia "Chojnice - tu bije moje serce".
W miniony weekend Gruchał uczestniczył w zajęciach.
W ramach projektu uczestnicy przechodzą własną, indywidualną ścieżkę edukacyjną. Każda osoba uczestnicząca w Szkole otrzyma indywidualny plan rozwojowy, który będziemy regularnie monitorować i dostosowywać do jej potrzeb.
Proces edukacyjny obejmie indywidualne i grupowe formy wsparcia, a szkolenia poprowadzą doświadczeni edukatorzy, eksperci i specjaliści. Na zakończenie udziału w Szkole każdy uczestnik otrzyma certyfikat.
"Dziękuje Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych za to, że mogę brać udział w Szkole Reprezentacji i Partycypacji Społecznej 2025. Jest to dla mnie bardzo ważne właśnie w aspekcie kształtowania swojego środowiska, które ma zachęcać społeczność lokalną do aktywności i kreowania mechanizmów partycypacji społecznej. Uczestnictwo w tego typu szkoleniach pozwala rozwijać nie tylko samego siebie, ale daje narzędzia do współpracy z mieszkańcami rodzimych miejscowości. W moim przypadku są to Chojnice i miejscowości powiatu chojnickiego, a nawet województwa pomorskiego." - dodaje Gruchała.
Szkoła to intensywne szkolenie prowadzone przez tak znanych działaczy społecznych jak:
- wiedzę, czyli:
- umiejętności, czyli:
Zajęcia i spotkania prowadzą eksperci i ekspertki z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z Fundacją Schumana, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Fundacją trzeci.org.
* * *
W ramach Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Społecznej przewidziane jest wsparcie 168 przedstawicieli i przedstawicielek z co najmniej 40 organizacji pozarządowych, działających w różnych obszarach polityk publicznych, czyli: edukacja i kształcenie, włączenie i integracja społeczna, rynek pracy, ochrona zdrowia.
Projekt ma na celu rozwój dialogu obywatelskiego poprzez zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa oraz współkreowaniu, monitorowaniu i ewaluacji polityk publicznych w obszarach ich działalności, a także wzmocnienie ich potencjału do działań rzeczniczych i strażniczych.
"W historii OFOP jest to już kolejna odsłona Szkoły (zobacz poprzednie edycje Szkoły), tym razem jednak organizujemy ją wspólnie z naszymi partnerami: Polską Fundacja im. R. Schumana, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (CRIS) i Fundacją Trzeci.org." - informuje Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz