Nie musiał długo czekać Jerzy Terechów, radny gminy Czarne oraz mieszkańcy miejscowości Nadziejewo, na posprzątanie przez służby gminne piasku pozimowego zalegającego ulice wsi.
- W nasze wsi dbamy o czystość i porządek. Dlatego, kiedy już wiosna pojawiła się na dobre skierowałem pismo do burmistrza z wnioskiem o posprzątanie pozimowego piasku. Pan Zabrocki podszedł do sprawy odpowiedzialnie i wydał stosowne polecenia, które doprowadziły do uprzątnięcia piasku. Dziękuję za sprawne działanie i przywrócenie naszym ulicom odpowiedniego wyglądu – podkreśla Jerzy Terechów, radny gminy Czarne (pow. człuchowski).
Nadziejewo znane jest z aktywności mieszkańców i zaangażowania w sprawy wsi i sołectwa. Już wielokrotnie udowodnili, że to ich miejsce do życia.
We wsi od lat funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich, które z powodzeniem bierze udział również w ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach. Świadczy to o tym, że pani i kilku panów budując integrację chcą prezentować swoje umiejętności na zewnątrz. W ten sposób promują również całą gminę Czarne.
Wiele razy w ciągu roku wieś jest dekorowana specjalnymi instalacjami z użyciem słomy i kwiatów.
Mieszkańcy Nadziejewa mają jeszcze jeden ważny powód do dumy!
Nieopodal wsi wojska polskie, którymi dowodził hetman polny Stanisław Koniecpolski pokonał Szwedów prowadząc działania zbrojne w dniach 12 – 17 kwietnia 1627 roku. Za 2 lata będziemy obchodzą 400 lecie tej nadziejewskiej Victorii.
Od kilku lat z inicjatywy Jerzego Terechowa z Nadziejewa i Mariusza Birosza z Czarnego w kwietniu odbywają się uroczystości upamiętniające zwycięstwo hetmana Koniecpolskiego, w który uczestniczą również mieszkańcy wsi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz