Zamknij

"Z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy Mariolę Zmudzińską na burmistrza Gminy Żukowo" - powiedział radny Tomasz Pellowski

22:41, 14.03.2024 Mariusz Sieraczkiewicz Aktualizacja: 22:26, 15.03.2024
Skomentuj

„Naszą kandydatką na burmistrza Gminy Żukowo jest Mariola Zmudzińska. Ostatnie 5 lat to jej intensywna praca w Radzie Miejskiej w Żukowie. Swoim działaniem potwierdziła, że jest osobą nadzwyczaj pracowitą, komunikatywną. Nie boi się żadnych tematów, żadnych lokalnych wyzwań. Stara się pomóc każdemu, kto zgłasza się do Niej z problemem.

Dlatego z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy Mariolę Zmudzińską na stanowisko burmistrza Gminy Żukowo.”

- powiedział radny Tomasz Pellowski otwierając konwencję wyborczą komitetu Nasza Gmina Żukowo 2024.

Konwencja wyborcza komitetu Nasza Gmina Żukowo 2024 zgromadziła kandydatów na radnych, ich rodziny, sympatyków, wolontariuszy i osoby wspierające z całej gminy Żukowo.

[FOTORELACJA]11068[/FOTORELACJA]

Mariola Zmudzińska – kandydatka na burmistrza powiedziała:

Jestem mieszkanką Gminy Żukowo. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwóch wspaniałych córek. Od lat angażuję się społecznie w różne projekty i aktywnie działam na rzecz społeczności lokalnej.

Ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu oraz podyplomowe Studia Menadżerskie - Uniwersytet Gdański, Gdańska Fundacja Kształcenia Menadżerów, Institut d’Administration des Entreprises-Universite Paul Cezanne–Aix-Marseille III oraz wiele szkoleń z zakresu zarządzania (w tym projektami), kontroli rozliczania i zarządzania projektami unijnymi, etc.

Jestem menadżerem i w trakcie swojej kariery zawodowej zarządzałam zarówno firmami prywatnymi, jak i państwowymi. Przez 7 lat zajmowałam stanowisko dyrektora na Uniwersytecie Gdańskim. Jako koordynator/kierownik prowadziłam projekty współfinansowane z funduszy unijnych. Współpracowałam z różnymi samorządami terytorialnymi różnych szczebli.

Wiele lat temu zostałam zaproszona do współpracy w Towarzystwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa. Współpracuję również z innymi organizacjami, w tym pracodawczymi, POKL. Byłam również członkinią Zespołu Trójstronnego oraz Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Prowadziłam wykłady i jestem autorką artykułów z zakresu prawa, przedsiębiorczości i efektywności energetycznej.

Od 5 lat jestem radną w Radzie Miejskiej w Żukowie. Doświadczenie zawodowe, ale i wiedza, którą uzyskałam jako lokalna radna zmotywowały mnie do kandydowania na Burmistrza Gminy Żukowo. Decyzję o kandydowaniu podjęłam przede wszystkim dlatego, że mieszkańcy naszej gminy zasługują, aby reprezentowali Ich przedstawiciele działający w dialogu z mieszkańcami, transparentnie, z wykorzystaniem narzędzi jakie są dostępne w gospodarce.

Moim marzeniem i celem jaki stawiam przed sobą jest zrównoważony rozwój bezpiecznej Gminy, z uwzględnieniem oczekiwań i potrzeb jej Mieszkańców.

Ważne jest dla mnie aby nam, Mieszkańcom Gminy Żukowo, żyło się dobrze i bezpiecznie w miejscu, które wybraliśmy na swój DOM. Pamiętajmy, że żyjemy tu dziś, ale chcemy tu być i jutro, i za 10, 20 lat. Pragniemy, aby nasze dzieci i wnuki, również właśnie tu chciały i mogły żyć w przyjaznym otoczeniu.

Mariola Zmudzińska nigdy nie należała do żadnej partii politycznej.

Po prezentacji kandydatki na Burmistrza Miasta i Gminy Żukowo przyszedł czas na kandydatów do Rady Miejskiej.

Kandydaci do Rady Miejskiej

Okręg nr 1

1 Zmudzińska Mariola

2 Gołębiewski Piotr

3 Gozdecki Łukasz

4 Belka Ryszard

5 Salomea Stenka

6 Maciej Bobrowski

7 Cichowicz Katarzyna

Okręg nr 2

1 Gruba Stefan

2 Redzimska Karolina

3 Lehmann Jan

4 Petkiewicz Bożena

5 Kleina Tadeusz

6 Malwina Ginter-Stenka

7 Gniewkowska Beata

Okręg nr 3

1 Okrój Adam

2 Stubińska-Nalewajek Renata Barbara

3 Lidzbarski Karol

4 Wrocławska-Tuszowska Barbara

5 Radomski Kamil

6 Fleszar Wioletta

7 Prudziłko Piotr

Okręg nr 4

1 Stromski Adam

2 Pellowski Tomasz

3 Żuryń Ewa

4 Natalia Sarach-Jagła

5 Hinc Monika

6 Heimowski Piotr

7 Bieszka Barbara

8 Marta Muzolf

Po prezentacji kandydatów kilkoro z nich zabrało głos mówiąc o stanie gminy i zadaniach, które czekają przed nową radą i nowym burmistrzem.

Tak wystąpiła Karolina Redzimska:

Konkrety Zmudzińskiej

Na finał konwencji kandydatka na burmistrza zaprezentowała 15 Konkretów Marioli Zmudzińskiej.

DIALOG, TRANSPARENTNOŚĆ, BEZPIECZEŃŚTWO I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY ŻUKOWO

W Gminie Żukowo dostrzegamy różne problemy, m.in.:

  1. Drogi i chodniki.
  2. Transport publiczny.
  3. Wsparcie edukacji.
  4. Planowanie przestrzenne.
  5. Infrastruktura wodno-kanalizacyjna.
  6. Społeczeństwo obywatelskie.
  7. Zdrowie, sport, kultura, integracja.
  8. Wsparcie dla: OSP, KGW, organizacji pozarządowych.
  9. Gospodarka i rozwój.
  10. Ochrona środowiska.

W moim szczegółowym Programie dla Gminy Żukowo, każdy z tych głównych punktów zawiera szereg podpunktów które chcę zrealizować. Dzisiaj przestawiam Państwu przykładowe 15 konkretów do realizacji.

15 KONKRETÓW KANDYDATKI NA BURMISTRZA

MARIOLI ZMUDZIŃSKIEJ

INWENTARYZACJA, Budowa i naprawa DRÓG I CHODNIKÓW

W pierwszym roku swojej kadencji przeprowadzę szerokie konsultacje społeczne w oparciu o zespół roboczy obejmujący poza urzędnikami przedstawicieli mieszkańców, sołectw i miasta, organizacji pozarządowych oraz eksperckich. Wypracujemy rankingi dróg i chodników do budowy lub modernizacji, według których będą wykonywane prace inwestycje. Ranking będzie aktualizowany, uwzględniając potrzeby rozwojowe poszczególnych miejscowości.

PIERWSZE PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W GMINIE ŻUKOWO

W najbliższej kadencji doprowadzę do wybudowania nowego i jednocześnie pierwszego publicznego przedszkola w Gminie Żukowo.

WYDŁUŻENIE PRACY ŚWIETLIC SZKOLNYCH I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH

Czas zadbać o pracujących rodziców w Gminie Żukowo. Doprowadzę do wydłużenia godzin pracy świetlic szkolnych i punktów przedszkolnych w szkołach gminnych do godziny 17.00. Tak by rodzice nie musieli wybierać między pracą, a opieką nad dziećmi.

ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW Z BRAKIEM WODY I ZALEWANIEM POSESJI

Woda w każdym domu przez cały rok. Aktualizacja inwentaryzacji istniejącej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy wraz z określeniem potrzeb rozwojowych dla każdej miejscowości, oszacowaniem kosztów inwestycji i stworzeniem projektów dla odcinków sieci wymagających inwestycji lub modernizacji.

SKUTECZNE POZYSKIWANIE FUNDUSZY UNIJNYCH I INNYCH ZEWNĘTRZNYCH

Jak najwięcej funduszy musi być z zewnątrz, aby była większa możliwość operowania właściwie budżet gminy. Nie można tracić szans na wspieranie działań i inwestycji w gminie. Fundusze są i były, ale wiele rzeczy nie było w gminie realizowanych. Poprawa efektywności energetycznej, OZE, Białe certyfikaty i można tak wymieniać bez końca.

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW DRÓG PRYWATNYCH

I na to mamy pomysł. Są metody współpracy a docelowo etapowe przejmowanie dróg zgodnie z ustalonymi zasadami.

UJEDNOLICENIE ZASAD WSPÓŁPRACY Z INWESTORAMI

Moim celem jest ujednolicenie zasad współpracy z inwestorami w zakresie partycypacji w kosztach budowy i przebudowy dróg, chodników i powstania oświetlenia. Doprowadzę również do stworzenia jednolitych zasad dotyczących przejmowania dróg prywatnych w gminie.

TRANSPORTU ZBIOROWY – ELIMINACJA WYKLUCZENIA KOMUNIKACYJNGO

Już w pierwszym roku kadencji rozpoczną się prace nad stworzeniem Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego, zawierającego m.in. ocenę i prognozy potrzeb transportowych mieszkańców oraz planowany docelowy zakres sieci komunikacyjnej. Działania te będą prowadzone w oparciu o w pełni otwarte i przejrzyste konsultacje społeczne, a celem ich będzie dostosowanie komunikacji do potrzeb mieszkańców w gminie.

Dofinansowanie do transportu zbiorowego Fundusz Rozwoju Połączeń Autobusowych o wystąpienie, do którego wnosiłam już wielokrotnie w ostatnich lata. I miałam rację.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA GMINNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ORAZ STUDENTÓW

Doprowadzę w kolejnych etapach do wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacją gminną dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów. Bezpłatna komunikacja w tym zakresie będzie dostępna dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Żukowo.

OBOWIĄZKOWY I COROCZNY BUDŻET OBYWATELSKI

Gwarantuję coroczną organizację Budżetu Obywatelskiego, w którym wszyscy mieszkańcy będą mogli zgłaszać do realizacji projekty istotne dla lokalnych społeczności. Do końca kadencji planuję też stopniowe zwiększanie kwoty Budżetu Obywatelskiego.

GOSPODARKA I ROZWÓJ – zmniejszenie podatków od środków transportu

Już w pierwszych miesiącach kadencji nastąpi, zmiana podejścia w kwestii podatków np.: zmniejszenie podatków od środków transportu. Dzięki temu zwiększy się liczba firm rejestrujących się w Gminie Żukowo, co w efekcie zwiększy wpływy do budżetu gminy.

CYFROWA I TRANSPARENTNA GMINA

Zmienię zasady publikacji informacji gminnych. Jawne i transmitowane publicznie będą też posiedzenia Komisji Rady Miejskiej. W zakresie dotacji przekazywanych przez Gminę Żukowo w konkursach, przeprowadzę szerokie konsultacje społeczne dotyczące ustanowienia kryteriów wyboru projektów, a wyniki konkursów wraz z punktacją będą publikowane. Poszerzymy zakres przyznawania stypendiów dla dzieci i młodzieży.

POWSTANIE BIURA ARCHITEKTA GMINNEGO

Opracowanie w oparciu o w pełni otwarte i przejrzyste konsultacje społeczne, Planu Ogólnego Gminy Żukowo zastępującego dotychczasowe Studium ukierunkowani i kierunków zagospodarowania przestrzennego, jako obowiązkowy i spójny dokument dla całej gminy.

WSPARCIE DLA OSP, KGW, WIĘKSZA WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI

Bezpieczeństwo mieszkańców często zależy od szybkiej reakcji Ochotniczej Straży Pożarnej, dlatego koniecznym jest większe wsparcie i właściwe zorganizowanie warunków do podejmowania działań OSP. Koła Gospodyń Wiejskich, to organizacje wspierające szereg pozytywnych działań, a wsparcie ich funkcjonowania, to wsparcie utrzymania i tworzenia wielu regionalnych tradycji. Organizacje pozarządowe, to szansa na realizację wielu działań wspierających i wartościowych dla mieszkańców.

ŚRODOWISKO

Większa dbałość o środowisko, dar dla nas i przyszłych pokoleń.

MIEJSCA REKREACJI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ŻUKOWO

Powstaną miejsca rekreacji dla mieszkańców Gminy Żukowo: bulwary, deptak, lodowisko, sceny letnie, lodowisko, basen, tężnie solankowe, etc.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Brawo dla tego KWWBrawo dla tego KWW

1 0

WReszcie konkrety. KWW Nasza Gmina Żukowo 2024 przedstawiło konkrety plan a obecny burmistrz Kankowski przedstawił siebie. 🤣 11:50, 17.03.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%