Zamknij

Rutkiewicz sprawdza Drelicha

10:10, 11.02.2024 Mariusz Sieraczkiewicz/foto Pomorski Urząd Wojewódzki Aktualizacja: 08:04, 14.02.2024
Skomentuj

Dariusz Drelich podjął wiele złych decyzji - uważają nie tylko jego oponenci czy przeciwnicy polityczni. Również wśród członków jego partii, czyli PiS są działacze, którzy nie zostawiają na nim suchej nitki.

[ZT]60343[/ZT]

Czy zatem trafią do pani wojewody skargi na inne działania jej poprzednika, które są kwestionowane przez osoby, uważające się za pokrzywdzone?

[ZT]60172[/ZT]

Okres kampanii wyborczej jest najlepszym momentem na rozliczenia. Stać się więc może tak, że teraz poznamy wiele działań Drelicha, które niekoniecznie służyły województwu pomorskiemu i jego samorządom. Rozdawania publicznych pieniędzy mogło być jedynie przykrywką albo próbą kamuflażu, by mieszkańcy Pomorza nie zorientowali się jak niekompetentny jest wojewoda z Prawa i Sprawiedliwości.

[ZT]58917[/ZT]

[ZT]58758[/ZT]

[ZT]59006[/ZT]

Jednak zorientowali się, czego wyraz dali podczas wyborów parlamentarnych, w których kolejny raz Drelich nie uzyskał mandatu senatora, przegrywając z kandydatką Paktu Senackiego Anną Górską.

Teraz Westerplatte

Teraz wraca sprawa działek na Westerplatte. Dlatego po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz podjęła decyzję o szczegółowym zbadaniu sprawy.

Oświadczenie wojewody Rutkiewicz

W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej informacji o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, dotyczącego odszkodowania dla miasta Gdańska za przejęcie przez Skarb Państwa działek na Westerplatte i naruszenia prawa przez poprzedniego wojewodę, oświadczam, że aktualnie sprawdzane są wszelkie dokumenty i akta sprawy. Mamy do czynienia m.in. z dużymi rozbieżnościami między wycenami spornego terenu, od 4 do 19 mln zł. Służby prawne wojewody analizują wyrok. W najbliższym czasie planowane są rozmowy z Prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz.

Intensywne pracujemy nad rozwiązaniem sytuacji.

O podjętych decyzjach będziemy informować Państwa bez zbędnej zwłoki.

Wojewoda Pomorska

Beata Rutkiewicz

* * *

Drelich w nagrodę za dzielenie i rozwalanie swojej partii, konfliktowanie i dyskryminowanie członków, podejmowanie złych decyzji, niekompetencję, "niezamiatanie liści", itd... ma być nagrodzony jedynką na liści PiS do Sejmiku Województwa Pomorskiego.

A decydenci partii Kaczyńskiego dziwią się dlaczego polegli w wyborach parlamentarnych?

No cóż - na Titanicu też się bawiono do końca...

 

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Pomorski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%