Zamknij

Czy stadion w Lęborku popadnie w ruinę? [ZDJĘCIA]

13:19, 24.05.2022 Aktualizacja: 13:38, 24.05.2022
Skomentuj

Do radnego Łukasz Kuriaty zgłosił się przedstawiciel klubu piłkarskiego Pogoń Lębork. Przekazał mu bardzo niepokojące informacje o stanie technicznych infrastruktury bazy sportowej stadionu miejskiego.

Stadion miejski w Lęborku jest w coraz gorszym stanie!

Zaplecze, w tym szatnie, w których piłkarze przebierają się oraz trybuna sportowa wymagają natychmiastowego remontu. Władze miasta winny jak najszybciej podjąć decyzję, gdyż jej brak może wpłynąć na dopuszczenie stadionu do rozgrywek.

Kiepsko Lębork wypada w porównaniu do innych miejscowości województwa pomorskiego.

- Niektóre mniejsze miasta o głowę w jakości infrastruktury przebijają nasze miasto Lębork - podkreśla radny Łukasz Kuriata, który apeluje do władz samorządowych o podjęcie natychmiastowych działań.

- Ze mną, radnym kontaktują się mieszkańcy wskazując różne bolączki miasta. Problemy infrastruktury sportowej także dla licznej grupy osób, kibiców, sympatyków są ważne. Nie można ich lekceważyć - dodaje Kuriata. Środowisko sportowe od lat sygnalizuje konieczność gruntownego remontu bazy stadionu miejskiego. Władze Lęborka póki co są "głuche i ślepe", a stadion niszczeje...

Do mediów lokalnych Środowisko kibicowskie i osoby związane z zarządem Klubu Sportowego Pogoń Lębork  przygotowują specjalny list, który zostanie mieszkańcom przekazany za pośrednictwem mediów. Będą w nim przedstawione problemy, które wymagają błyskawicznych decyzji.

W niektórych obszarach kibice nie czekają na działania władz Lęborka, którego władze cały czas podkreślają, Miasto nie ma pieniędzy na sfinansowanie flag klubowych, flag miasta Lęborka. Kibice sami przeprowadzili zbiórkę i z własnych środków dokonają zakupów profesjonalnych flag klubowych, które będą wizytówką tego stadionu.

- Warto zaznaczyć, że klub sportowy wielosekcyjny Pogoń Lębork korzysta z infrastruktury sportowej użyczonej mu przez miasto. To zatem po stronie Urzędu Miasta spoczywa odpowiedzialność na pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój szeroko rozumianej infrastruktury, bo jest jej właścicielem, a stadion służy mieszkańcom. Gorąco kibicuję Burmistrzowi i urzędnikom z wydziału inwestycji o rozważenie wszystkich za i przeciw oraz za jak najszybszym, profesjonalnym aplikowaniem do programu Sportowa Polska - mówi radny Kuriata.

Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Edycja 2023 - nadzorowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

https://www.gov.pl/web/sport/programy-dis1

Czas na decyzje!

- Wspólnie zróbmy wszystko, aby udało się pozyskać środki finansowe z programu Sportowa Polska! - apeluje Łukasz Kuriata.

Wyciąg z programu Sportowa Polska:

I grupa, II grupa III grupa
 
Drugą grupą zadań są zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym, służących przede wszystkim uprawianiu sportów olimpijskich, jak również obiektów umożliwiających szerokie upowszechnianie sportu. W tej grupie wsparcie finansowe będą mogły otrzymać zadania dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej. Obiekty dofinansowywane w tej grupie zadań, dedykowane są w szczególności klubom sportowym, mogącym poszczycić się wymiernymi sukcesami sportowymi, jak i również tym, dla których zrealizowanie zadania inwestycyjnego będzie silnym bodźcem do rozwoju obecnej działalności.
 
Jak widzimy z opisu, klub może aplikować do tego programu.
 

GALERIA poniżej>>>

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

hejhej

1 0

Ano popadnie, popadnie. A potem magicznie kupi go developer i postawi tam kloca z betonu.

18:49, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%