Zamknij

Drogowcy będą zamykali drogę do 15 minut w kierunku Gdyni. Nocne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na Węźle Gdańsk Południe

17:22, 05.12.2023 PAP Aktualizacja: 17:26, 05.12.2023
Skomentuj foto gov.pl/zdjęcie ilustracyjne foto gov.pl/zdjęcie ilustracyjne

Jak podał rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA Mateusz Brożyna, czasowa organizacja ruchu na Obwodnicy Trójmiasta, na przebudowywanym Węźle Gdańsk Południe, jest niezbędna do wykonania robót w związku z budową wiaduktu.

W nocy z wtorku na środę na Obwodnicy Trójmiasta, na przebudowywanym Węźle Gdańsk Południe, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Drogowcy będą zamykali drogę do 15 minut w kierunku Gdyni.

Kolejnej nocy utrudnienia będą na pasie w stronę Łodzi.

Wyjaśnił, że w związku z prowadzonymi pracami, w nocy z wtorku na środę w godz. od 22 do 5 nad ranem, będą wprowadzone przez drogowców krótkotrwałe (trwające do 15 minut) zamknięcia jezdni w kierunku Gdyni. Natomiast w nocy ze środy na czwartek, czasowe zamknięcia będą wprowadzane na pasie w stronę Łodzi.

Prace drogowe na Węźle Gdańsk Południe, który łączy obwodnicę Południową z obwodnicą Trójmiasta, rozpoczęły się pod koniec marca.

Jego przebudowa jest wykonywana w ramach powstającej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.

Obwodnica w przyszłości umożliwi sprawny przejazd od autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7 na zachód i północ województwa pomorskiego. OMT przywróci też możliwość prowadzenia dalekobieżnego tranzytu trasą S6 wzdłuż wybrzeża Bałtyku, w kierunku Lęborka, Słupska, Koszalina i Szczecina.

Zapewni dostępność komunikacyjną terenów leżących wzdłuż obecnych dróg krajowych nr 7 i 20. Odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna oraz odciąży istniejącą Obwodnicę Trójmiasta.(PAP)

 

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%