Zamknij

Michała Gruchała: czy jesteś za tym aby w Chojnicach na miejskich parkingach pierwsza godzina była bezpłatna? | ANKIETA

21:55, 08.02.2024 Mariusz Sieraczkiewicz/foto MG Aktualizacja: 22:15, 08.02.2024
Skomentuj

- Zadaniem  Stowarzyszenia "Głos Chojniczan" jest wsłuchiwanie się w głos mieszkańców Chojnic i dlatego a grupie facebookowej Chojnice.Tu się dzieje! pojawiała się ankieta na temat pierwszej bezpłatnej godziny na miejskich parkingach w Chojnicach - informuje Michała Gruchała z Głosu Chojniczan.

Tu można wypowiedzieć się w ankiecie:

facebook.com/groups/593242215988400/permalink/764598605519426

Skąd to pytanie? 

"Od kilku lat otrzymujemy wiele uwag, że parking miejskie niszczą przedsiębiorców zlokalizowanych w Centru Miasta. Pisaliśmy o tej sytuacji w wcześniejszym artykule.

Poza tym Jeśli ktoś chce coś załatwić w Urzędzie Miejskim w Chojnicach musi zapłacić już od pierwszej minuty - nawet za 5 minutową wizytę. Ale przecież Urząd Miasta jest dla Chojniczan.

Nie raz chcemy iść do apteki wykupić lekarstwa, iść na pocztę wysłać list, kupić coś w sklepie.

W Chojnicach mechanizm pierwszych darmowych godzin jest już sprawdzony. Jest to zweryfikowane przed sklepem Lidl i centrum Handlowym w Centrum Miasta. Sprawdza się i ludzie tam podjeżdżają robią zakupy i odjeżdżają. Tak powinno być na wszystkich miejskich parkingach.

Dlatego zwróciliśmy się do mieszkańców z pytaniem: Czy jesteś za tym aby w Chojnicach na miejskich parkingach pierwsza godzina była bezpłatna?"

- przekonuje Michał Gruchała z Głosu Chojniczan.

Mieszkańcy w podatkach płacą za to, co miasto powinno im oferować w formie bezpłatnej.

Tylko nieogarniający włodarze systematycznie wnoszą projekty uchwał pod obrady rad miejskich o podwyżki wszelkim opłat. Ciekawe czy mieszkańcy w czasie kampanii wyborczych zdają sobie sprawę, że głosują na kandydatów, którzy nie potrafiąc zdobywać funduszy, kiedy już zostaną wybrani, najpierw będą sięgać do portfeli wyborców, by mieć na samorządowe wydatki?

* * *

 

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto MG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%