Zamknij

Poliester czy poliuretan? A może hybryda? Kupno, której powłoki ochronnej jawi się jako najbardziej opłacalne?

art. sponsorowany + 14:45, 01.08.2023 Aktualizacja: 14:45, 01.08.2023

Za najbardziej kluczowy czynnik, w ustaleniu ceny blachodachówki, uznawana jest powłoka ochronno-dekoracyjna. To właśnie od niej zależy, ile zapłacimy za nasz materiał na pokrycie. W tym artykule przyjrzymy się poszczególnym powłokom ochronnym i ocenimy, które rozwiązanie jawi się jako najbardziej ekonomiczne. 

Powłoki ochronno-dekoracyjne można uznać za jakościowe zwieńczenie blachodachówki. To właśnie ona odpowiedzialne są za udoskonalenie ochronnych walorów materiału oraz nadanie mu ciekawego wyglądu. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy trzy rodzaje powłok ochronnych: poliuretanowe, poliestrowe oraz ich swoiste połączenie w postaci powłok hybrydowych. Jak wyglądają ceny blachodachówek pokrytych opisywanymi powłokami? Odpowiadamy! 

Doceniajmy rolę powłok ochronnych 

Stworzone przy pomocy blachodachówki dachy zawdzięczają swoją trwałość powłokom ochronnym, które tworzone są przy pomocy najnowszych technologii. W rezultacie otrzymujemy powłoki, które sprawiają, że blachodachówki doskonale radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Powłoki uodparniają materiały pokryciowe na negatywne działanie promieni słonecznych oraz opadów deszczów i śniegu. Ochronią również blachodachówkę przed korozją oraz mechanicznymi uszkodzeniami. Dzięki powłokom dekoracyjno-ochronnym naszym problemem przestają być odbarwienia, a zabrudzenia stają się pieśnią przeszłości.  

To co jednak, czyni powłoki jeszcze bardziej interesującymi, to fakt, że znacząco wpływają one na estetykę dachu. Dzięki kolorystycznemu bogactwu, solidnej fakturze oraz dobrze dobranemu połyskowi otrzymały wiele ciekawych aranżacji i każda z nich będzie wyjątkowa. Firma Blachy Pruszyński od lat doskonale łączy jakościową ochronę z doskonały wyglądem, czego rezultatem są cenione przez wielu klientów powłoki. Inwestorzy mogą postawić na jeden z trzech rodzajów powłok: poliestrowa, poliuretanową lub hybrydową. Każdy z nich posiada szereg zalet, o których wspominaliśmy powyżej, każda z nich sprawdzi się w nieco innych warunkach i każda z nich odznacza się inną ceną, co dokładniej opiszemy w dalszej części tekstu.  

Która z powłok ochronnych okazuje się najtańsza? 

Nie będziemy zwlekać z odpowiedzią: najtańszymi powłokami ochronnymi są te wytwarzane z poliestru. Wyróżniamy dwa rodzaje powłok poliestrowych. Wariant tańszy to poliester połysk, a opcja droższa to poliester mat gruboziarnisty. Ich grubości wynoszą odpowiedni 25 um i 35 um. Niestety, choć powłoki poliestrowe są bardzo atrakcyjne cenowo, to nie ustrzegły się kilku wad. Powłoki poliestrowe nie wykazują aż tak wysokiej odporności na promieniowanie słoneczne oraz rysują się znacznie szybciej niż pozostałe ich rodzaje. Dobrą wiadomością jest to, że producenci cały czas starają się poprawić jakość powłok poliestrowych. Firma Blachy Pruszyński przygotowała powłokę TOPMAT, która odznacza się znacznie większą trwałością od znanych wcześniej powłok poliestrowych. Z tego powodu, otrzymała też znacznie dłuższą gwarancję estetyczną, która wynosi 20 lat (inne powłoki poliestrowe odznaczają się 10-letnią gwarancją estetyczną).  

Czasami jednak, warto pokusić się o rozwiązanie droższe, a bardziej trwałe. Za zdecydowanie bardziej wytrzymałe, na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, uchodzą blachodachówki pokryte powłokami poliuretanowymi. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy dwie takie powłoki. Mowa o powłokach PURMAT oraz PURLAK. Dzięki lakierowi o grubości 50 um, możemy zapomnieć o problemach w postaci rdzy, uszkodzeń mechanicznych oraz chemicznych czy promieniowania UV. W przypadku powłok poliuretanowych, firma udziela 30 lat gwarancji estetycznej.  

Rozwiązaniem, które jawi się jako połączenie zalet poliestru oraz poliuretanu, jest powłoka hybrydowa. PURMAX powstał jako mieszanka poliuretanu i poliestru, w stosunku 15 um do 25 um. Za największa zaletą tej powłoki uznaje się fakt, że sprawdzi się ona doskonale w każdym miejscu, niezależnie od panujących tam warunków. Bez względu na to, czy nasz dom zostanie położony w nadmorskiej krainie czy zbudujemy go na terenach silnie uprzemysłowionych, powłoka hybrydowa zrealizuje swoje zadania bezbłędnie. Dla PURMAXu firma Blachy Pruszyński przewidziała 20-letnią gwarancję.  

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%