Zamknij

Pomorskie/ Kobieta kliknęła w przesłany link i utraciła ponad 500 tys. zł

12:08, 21.11.2023 PAP Aktualizacja: 12:08, 21.11.2023
Skomentuj foto pixabay.com foto pixabay.com

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus poinformowała PAP, że mieszkanka powiatu wejherowskiego wystawiła na jednym z portali sprzedażowych umywalkę. "Kupujący zamiast przez portal sprzedażowy, na którym widniała oferta, skontaktował się prywatnie z pokrzywdzoną poprzez komunikator internetowy" - dodała wejherowska funkcjonariuszka.

Ponad pół miliona złotych straciła kobieta, która podczas transakcji sprzedaży w sieci umywalki otrzymała link do przelewu.

Sprawą zajmują się policjanci z Wejherowa.

Podczas czatu na komunikatorze przesłał do sprzedającej link. Pokrzywdzona kliknęła w ten link i zalogowała się do swojego konta.

Wtedy też zadzwonił do niej nieznany mężczyzna i poinformował, że jest pracownikiem banku i że ktoś próbuje wypłacić pieniądze z jej konta.

"Mężczyzna przekonał kobietę, że aby zabezpieczyć konto, ma mu podać kod autoryzacyjny blik. Kobieta przekazała mu kod, a potem kolejne. Od oszusta usłyszała, że pieniądze będą przeniesione z jej konta na konto techniczne. W ten sposób doszło do różnych transakcji i przelewów z jej konta. Kobieta utraciła przeszło 500 tys. zł" - tłumaczyła Anetta Potrykus. (PAP)

 

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ apiech/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%