Zamknij

Czaplewska uderza w Gucia!

09:29, 26.04.2024 Mariusz Sieraczkiewicz za: gov.pl/foto Gabriela Czaplewska/FB/Michał Guć/FB Aktualizacja: 09:36, 26.04.2024
Skomentuj

Sprzątanie po wyborach samorządowych tak naprawdę jeszcze się nie zaczęło. Nie ukonstytuowały się organy Rady Miasta Gdyni i fotela prezydentki nie objęła jeszcze Aleksandra Kosiorek. Tak naprawdę wszystko dopiero przed nami.

Wiceprezydenci muszą odejść!

Mandaty radnych z Samorządności Wojciecha Szczurka zdobyli między innymi dwaj wiceprezydenci, którzy niebawem stracą stanowiska. Z funkcją wiceprezydenta do spraw jakości życia pożegna się Bartosz Bartoszewicz. Odejść będzie musiał również Michał Guć, wiceprezydent ds. innowacji.

Guć chce wyjechać z Gdyni?

Jakże wielkie zaskoczenie wywołała informacja, że Michał Guć złożył dokumenty w konkursie na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Skomentowała to Gabriela Czaplewska z Bryzy

7 maja po złożeniu ślubowania przez prezydentkę Aleksandrę Kosiorek stanowisko straci prezydent Wojciech Szczurek i jego zastępcy.

Dokąd próbuje się ewakuować wiceprezydent ds. Innowacji Michał Guć?

Po 25 latach zajmowania się aktywnością obywatelską w Gdyni, chce zająć się społeczeństwem obywatelskim w całym kraju.

Właśnie poinformowano, że zakończył się etap I postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Na tym etapie sprawdzano między innymi czy kandydaci cieszą się nieposzlakowaną opinią.

Wiceprezydent Michał Guć się cieszył i spełniał wymogi formalne więc przeszedł do kolejnego etapu.

No to może wykażmy się obywatelską aktywnością i poinformujmy Departament Społeczeństwa Obywatelskiego NIW jakie standardy wprowadzano przez 25 lat w Gdyni:

- podmienianie protokołów posiedzeń komisji Rady Miasta w BIP,

- niepublikowanie zarządzeń prezydenta, ich antydatowanie w metryczkach BIP,

- akceptacja nieudzielania głosu mieszkańcom na posiedzeniach komisji Rady Miasta,

- wymaganie od radnych SWS posiadających większość w Radzie Miasta dyscypliny partyjnej w głosowaniach uchwal,

- pozorowane konsultacje z mieszkańcami,

- preferowanie niektórych organizacji pozarządowych,

- zawłaszczenie rady działalności pożytku publicznego,

- nieprawidłowości w procedurze otwartych konkursów ofert,

- tworzenie programów współpracy z organizacjami pozarządowymi z naruszeniem ustawy o działalności pożytku publicznego,

- zmiana przepisów w tym budżetu miasta pod możliwość udzielenia pożyczki konkretnemu podmiotowi.

Czaplewska apeluje

"Jeśli ktoś uważa, że warto wyrazić własną opinię, to można ją przesłać do pana Dagmira Długosza na adres mailowy [email protected]."

* * *

Zakończył się etap I postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego prowadzonego zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2017 r. o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Ocena formalna sprawdzała kompletność dokumentów zgłoszeniowych, a także czy kandydat posiada obywatelstwo polskie, korzysta z pełni praw publicznych, jest niekarany, ma wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne, cieszy się nieposzlakowana opinią, posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołem i przynajmniej pięcioletnie doświadczenie w organizacjach pozarządowych lub innych zorganizowanych formach społeczeństwa obywatelskiego.

Termin złożenia dokumentów upłynął 15 kwietnia 2024 r. Weryfikacji złożonych dokumentów dokonał trzyosobowy zespół, złożony z pracowników Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego KPRM. Zespół został powołany i był nadzorowany przez wicedyrektora DOB Dagmira Długosza, który został wyznaczony do kierowania pracami DOB.

Pan D. Długosz zatwierdził ten etap naboru i przedstawi go komisji konkursowej, która zostanie powołana w najbliższych dniach.

Do konkursu zgłosiło się 13 osób - wszystkie zgłoszenia wpłynęły do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w terminie. Z pozytywnym skutkiem weryfikację formalną przeszło 11 zgłoszeń; dwa zgłoszenia z uwagi na braki w dokumentach zgłoszeniowych nie przeszły etapu weryfikacji formalnej.

Do etapu II zakwalifikowały się następujące osoby (w kolejność alfabetycznej):

  1. Michał Braun;
  2. Maciej Bronisław Fortuna;
  3. Adela Gąsiorowska;
  4. Michał Guć;
  5. Justyna Jankowska;
  6. Mariusz Kołodziejski;
  7. Ewa Niewiadomska-Roman;
  8. Justyna Opoka;
  9. Mirella Anna Panek-Owsiańska;
  10. Damian Staniszewski;
  11. Jerzy Zaborowski.

Etap II naboru obejmuje weryfikację kompetencji kierowniczych. Badanie składa z testów psychologicznych i ustrukturyzowanego wywiadu behawioralnego – proces oceny kompetencji kierowniczych kandydatów będzie realizowany przez Departament Służby Cywilnej KPRM.

Do III etapu zostaną zakwalifikowani kandydaci, którzy wykażą się posiadaniem wymaganych kompetencji kierowniczych. Komisja zweryfikuje na tym etapie wiedzę i znajomość języka angielskiego kandydatów. Następnie wskaże do 5 kandydatów spełniających w najwyższym stopniu kryteria zweryfikowane na II i III etapie postępowania. Wybrane osoby wezmą udział w wysłuchaniu publicznym (etap IV), na którego podstawie Przewodnicząca Komitetu do spraw Pożytku Publicznego wybierze dyrektora NIW – CRSO.

Osoby, które zakwalifikowały się do II etapu naboru, będą informowane o dalszych krokach bezpośrednio przez Departament Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: gov.pl/foto Gabriela Czaplewska/FB/Michał Guć/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%