Gdyński poseł Rafał Siemaszko skierował do do ministra cyfryzacji interpelację w sprawie bonu na zakup laptopa dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach.
W interpelacji poseł Siemaszko porusza istotną kwestię przydziału laptopów również dla nauczycieli wychowanie przedszkolnego. Ten problem już od wielu miesięcy jest podnoszony przez środowisko kadry pedagogicznej przedszkoli, a także związki zawodowe.
Istotne jest to w całym procesie nauczania, który właśnie rozpoczyna się na poziomie przedszkola.
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło kolejny program dofinansowania zakupu laptopów dla nauczycieli. Nowe grupy uprawnionych nauczycieli mogą wnioskować o wsparcie od 22 stycznia 2025 r. Jednocześnie, jak poinformowano, wsparciem nie zostaną objęci nauczyciele wychowania przedszkolnego, również ci zatrudnieni w szkołach podstawowych.
Laptop jest niezwykle przydatnym narzędziem także dla nauczycieli przedszkola. Nauczycielki i nauczyciele wychowania przedszkolnego pełnią kluczową rolę w procesie edukacji i rozwoju dzieci i ich praca wymaga również wsparcia technologicznego.
Laptop dla nauczycieli przedszkola to nie tylko pomoc w organizacji pracy, ale także w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych, takich jak gry, ćwiczenia czy prezentacje multimedialne, które wspierają rozwój dzieci w zabawie i nauce.
Dzięki laptopowi można łatwiej przygotować plany zajęć, monitorować postępy dzieci, komunikować się z rodzicami czy korzystać z dostępnych narzędzi online, które wspomagają pracę wychowawczo-edukacyjną.
Dlatego trudno zrozumieć, dlaczego w grupie uprawnionych w programie dofinansowania zakupu laptopów – tzw. bonu na laptop – nie znaleźli się nauczyciele zatrudnieni w przedszkolach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczyciele wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych.
W związku z tym kieruję do Pana Ministra następujące pytanie:
Czy Ministerstwo Cyfryzacji planuje poszerzyć grupę uprawnionych do otrzymania jednorazowego bonu na zakup laptopa o nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych?
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz