Zamknij

Jakub Tomczak to nie tylko funkcjonariusz Policji ale również miłośnik boksu

19:44, 28.03.2024 hs za: Policja Gdynia/foto Sławomir Kliszewski Aktualizacja: 20:29, 28.03.2024
Skomentuj

St. post. Jakub Tomczak to funkcjonariusz Policji, który rozpoczął służbę ponad 3,5 roku temu. Na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni, a prywatnie pasjonuje się boksem, który zakorzenił się w jego sercu już w dzieciństwie.

Ma na swoim koncie kilka sukcesów i po kilkuletniej przerwie wrócił na ring, aby wciąż kontynuować swoją pasję.

Ponad 3,5 roku służy w Polskiej Policji. Jest kawalerem i jak większość mężczyzn interesuje się sportem. Jego pasją jest boks, który pokochał już w dzieciństwie. Mowa o st. post. Jakubie Tomczaku, który na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji, w Komisariacie Policji w Gdyni – Chyloni.

Już od dzieciństwa podobały mu się sztuki walk, trenował taekwondo oraz karate.

Mając 13 lat zaczął uprawiać boks, a jego predyspozycje spowodowały, że już po roku zmagań zajął I miejsce w IV Turnieju im. Zbigniewa Rompy w Starogardzie Gdańskim, I miejsce w Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Miasta Szczytno, dwukrotnie I miejsce w Turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża w Gdyni, I miejsce w XIII Turnieju Bokserskim „Srebrne Rękawice” w Słupsku oraz I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim im. Mariana Karolaka w Gdyni gdzie uzyskał tytuł Mistrza Okręgu Młodzików w wadze do 56 kg.

Następnie zdobył I miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim, dzięki czemu zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski i zdobył w Poznaniu tytuł Wicemistrza Polski w III Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły.

Po kolejnych dwóch latach Kuba reprezentował Polskę w Grodnie podczas XLVI Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego, gdzie pokonując swojego przeciwnika wywalczył srebro. Po kolejnych sześciu miesiącach Jakub miał kolejne sukcesy: po walce w Grudziądzu o Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów przywiózł brąz, następnie wywalczył złoto na IV. Turnieju im. Mariana Karolaka w Gdyni oraz złoto po zawodach pomiędzy Reprezentacją POZB, a Reprezentacją Maklenburgii (Niemcy). W 2017 roku Jakub przestał brać udział w walkach, by po sześcioletniej przerwie wrócić do boksowania.

Teraz chce siebie reprezentować w boksie zawodowym, a nie jak dotychczas w amatorskim.

(hs za: Policja Gdynia/foto Sławomir Kliszewski)