Centralne Ośrodki Sportu przekazały bezpłatnie żywność organizacjom pożytku publicznego. Najbardziej potrzebujący otrzymali owoce, warzywa, nabiał, mrożonki i inne produkty spożywcze o łącznej wartości blisko dwudziestu tysięcy złotych.
13 marca, na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej wynikającej z realnego zagrożenia koronawirusem powodującego chorobę COVID-19, COS zamknął na dwa tygodnie wszystkie Ośrodki Przygotowań Olimpijskich w Polsce.
- Byliśmy przygotowani do przyjęcia sportowców, więc stany magazynowe były na bieżąco uzupełniane. Dziś wiadomo, że w najbliższym czasie zawodnicy nie przyjadą do naszych ośrodków, dlatego zdecydowałem o przekazaniu zgromadzonej żywności instytucjom pożytku publicznego – mówi Mateusz Grzybowski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu.
Zgodnie z poleceniem Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie do przekazania żywności włączył się również Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo we Władysławowie. W ostatni piątek przekazaliśmy do Puckiego Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio żywność o wartości powyżej 4 tys złotych. -
- Jesteśmy zdania, że osobom starszym, a w szczególności chorym i takim, którzy sami nie są już w stanie troszczyć się o siebie pomoc w obecnym okresie jest naszym obowiązkiem i powinnością dnia codziennego - stwierdził Michał Kowalski, dyrektor COS Cetniewo.
- Każda pomoc niesiona innym osobom jest godna uznania. Obecnie zdajemy prawdziwy test z człowieczeństwa. Mam nadzieję, że ten drobny gest sprawi radość najbardziej potrzebującym – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.
Ośrodek we Władysławowie przekazał żywność Puckiemu Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio Ks. Jana Kaczkowskiego. Żywność z ośrodka w Spale trafiła do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowłodzu, który przekazuje żywność osobom biednym pozostającym w kwarantannie, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który pomaga samotnym starszym ludziom oraz do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Tomaszowie Mazowieckim, który prowadzi Schronisko dla bezdomnych. Ośrodek w Szczyrku wspomógł Dom Pomocy Społecznej w Bystrej a zakopiański OPO wsparł Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz