Zamknij

Arka Gdynia ma nowego właściciela? Koniec epoki Kołakowskich...?

20:49, 01.02.2024 Mariusz Sieraczkiewicz za: Arka Gdynia Aktualizacja: 20:53, 01.02.2024
Skomentuj

1 lutego 2024 roku zostały podpisane ważne umowy dotyczące przyszłości Arki Gdynia S.A. Zawarta została Przedwstępna Umowa Kupna Sprzedaży między Michałem Kołakowskim i Marcinem Gruchałą dotycząca sprzedaży pakietu 75% akcji Arki Gdynia S.A. Równocześnie została zapłacona pierwsza, uzgodniona między stronami część ceny sprzedaży.

Ponadto zawarto ugodę dotyczącą prawa własności 50% akcji Arki Gdynia przypadających na rzecz Michała Kołakowskiego, który jednocześnie wpłacił pełną, ustaloną w Ugodzie cenę.

Obecnie strony czekają na prawomocne orzeczenia sądów, które na podstawie zawartej dziś Ugody zakończą istniejące postępowania.

Formalnie, dopiero po uzyskaniu prawomocnych postanowień, transakcja będzie mogła zostać sfinalizowana i własność akcji przejdzie na Marcina Gruchałę, jednak zapisy w podpisanej dziś Umowie zobowiązują obie strony do jej finalizacji.

W praktyce, Michał Kołakowski i Marcin Gruchała doceniając wypracowaną ofertę oraz zrozumienie dla wspólnego interesu Klubu, zamierzają konstruktywnie podejść do najbliższych tygodni lub miesięcy będących okresem przejściowym.

Obsługę prawną transakcji zapewnili r. pr. Mirosław Fiałek i adw. Mateusz Więckowski z kancelarii MFW Fiałek z Warszawy oraz r. pr. Szymon Ciarkowski z kancelarii Żelaznowski & Głowiński z Sopotu. W aspekcie procesowym transakcji doradzał adw. Michał Migdalski z kancelarii Migdalski i Partnerzy.

Michał Kołakowski:

"Ostatnie trzy i pół roku było dla mnie dużym wyzwaniem zarówno zawodowym jak i osobistym. Dzisiaj moje zaangażowanie w Klub jeszcze się nie kończy, ale cieszę się, że ostatnie trzy i pół roku pracy na rzecz Arki zostały odpowiednio wycenione. Przed nami ważny okres dla Spółki zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym, który należy właściwie wykorzystać. Jednocześnie w celu możliwie płynnego przejścia zarządzania nad Spółką Marcin Gruchała zostanie zaproszony do pełnienia funkcji członka zarządu w okresie do zamknięcia transakcji." 

Marcin Gruchała:

„To bardzo ważny dzień dla Arki. Cieszy mnie fakt, iż udało się uregulować sporne kwestie pomiędzy poprzednimi właścicielami, co otwiera drogę do naszej transakcji z Michałem Kołakowskim. Dziękuję wszystkim stronom Ugody, ale przede wszystkim dziękuję obu panom Kołakowskim za odkreślenie grubą kreską okresu naszego ostrego sporu z lata ubiegłego roku i zrozumienie naszych intencji dotyczących budowania przyszłości Arki.Ja z kolei w trakcie naszych rozmów i badania Klubu przekonałem się, jak wiele spraw z pozoru budzących niepokój prowadzonych było profesjonalnie i w dobrze rozumianym interesie Arki. Doceniam propozycję Michała dotyczącą mojego wejścia do zarządu – standardowo zarząd zmieniałby się po sfinalizowaniu transakcji, a taka propozycja to nie tylko wyraz dobrej woli, ale realna możliwość współdecydowania o ważnych sprawach i stopniowe wdrażanie się w sprawy Klubu. Pewne wspólne decyzje, dotyczące choćby obozu i polityki transferowej w zimowym okienku już za nami i mam nadzieję, że zaprocentują one dobrą wiosną w wykonaniu drużyny."

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: Arka Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%