Polanka Redłowska to od kilku lat temat powracający co kilka tygodni. Tym razem społecznicy walczący o utrzymanie jej publicznego charakteru próbują przekonać Radę Dzielnicy Redłowo do wygospodarowania funduszy na posprzątanie terenu po dawnych basenach.
Chcą, by w ramach budżetu remontowo-inwestycyjnego RD na lata 2019-2023 zostało zrealizowane zadanie "Budowa toalet oraz uporządkowanie terenu po dawnych basenach przy Polance Redłowskiej", zgłoszone przez grupę radnych.
W poniedziałek (28 września) odbyła się sesja RD Redłowo, w czasie której miała być przyjęta stosowna uchwała (poniżej projekt tej uchwały).
„Podobny projekt (zgłoszony przez Łukasza Piesiewicza) przepadł w bardzo przykrych okolicznościach w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.” - przypominają społecznicy zgrupowani w inicjatywie Polanka dla Wszystkich.
Mimo wielu miesięcy debat, inicjatyw w ramach budżetu obywatelskiego, podpierania się autorytetami i zaangażowania licznej grupy mieszkańców, sprawa może być już przegrana.
„Kiedy już zrezygnowani czekamy na czystą formalność, jaką będzie zatwierdzenie przez Radę Miasta Gdyni planu miejscowego przeznaczającego tereny po basenach pod hotel, znienacka pojawia się iskra nadziei.” - oceniono inicjatywę radnych Redłowa.
Zaapelowano również do całej Rady Dzielnicy:
„Radni - liczymy na Was. To prawdopodobnie najważniejsza sprawa, nie tylko dzielnicy Redłowo, nad jaką będziecie mogli głosować za Waszej kadencji. Nie chodzi tu tylko o Polankę, ale o uszanowanie historii miejsca, woli mieszkańców, a także wzmocnienie i docenienie ich społecznego zaangażowania. W ubiegłym roku na próbie blisko 2 tys mieszkańców wykazaliśmy, że ponad 90% gdynian chce, aby teren pozostał OGÓLNODOSTĘPNY i zachował charakter publiczny.”
Apel skierowano do wszystkich radnych:
Rada Dzielnicy Redłowo w składzie:
Mimo radości społeczników związanych z inicjatywą Polanka dla Wszystkich na poniedziałkowej sesji Rada Dzielnicy Redłowo jednogłośnie (wszyscy radni uczestniczący w sesji) WSTRZYMAŁA SIĘ OD GŁOSU.
Projekt uchwały ma zostać dopracowany i głosowanie odbędzie się na najbliższej sesji.
Najdziwniejsze jest to, że sama inicjatorka oraz radni, którzy podpisali się pod projektem również wstrzymali się od głosu. Lakoniczne określenie „ma zostać dopracowany” jest głęboko kontrowersyjne. Uchwała jest poprawnie napisane i czytelne jest jej przesłanie. Co więc ma być dopracowane? Dlaczego osoby ją zgłaszające nie zagłosowały za? Dlaczego nie wydano stosownego oświadczenia, z którego mieszkańcy dowiedzieliby się dlaczego podjęto taką decyzję? Jak widać transparentność nie jest mocną stroną Rady Dzielnicy Redłowo.
Dodatkowo Łukasz Piesiewicz zwrócił się do Rady o realizację swojego projektu zgłoszonego w Budżecie Obywatelskim (uporządkowania, ale mniejszym budżetem) w trybie wsparcia "projektów pod kreską", który to mają do dyspozycji Rady Dzielnic w wyniku uchwały Prezydenta (projekt nie wymaga wtedy dodatkowych konsultacji).
UWAGA!!!07:51, 08.10.2020
Teren natychmiast dla dobra miasta POWINIEN BYĆ S P R Z E D A N Y ! ( nie jestem radnym,deweloperem,urzędnikiem)
0 0
A czy mógłby Pan rozwinąć temat?